Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. júna 2023

Pápež František ide na ďalšiu operáciu, jeho stav sa zhoršovalPápež František prišiel v stredu do rímskej nemocnice Gemelli, kde podstúpi operáciu čriev. Deje sa tak dva roky po tom, ako absolvoval operáciu hrubého čreva. Vatikán ...Zdieľať
vatican_pope_78664 676x451 7.6.2023 (SITA.sk) - Pápež František prišiel v stredu do rímskej nemocnice Gemelli, kde podstúpi operáciu čriev. Deje sa tak dva roky po tom, ako absolvoval operáciu hrubého čreva. Vatikán uviedol, že 86-ročného pontifika uvedú do celkovej anestézie a niekoľko dní bude hospitalizovaný.


Pápež podstupoval podľa Vatikánu „laparotómiu a plastickú operáciu brušnej steny s protézou“ na liečbu „opakujúceho sa, bolestivého a zhoršujúceho sa“ zúženia čreva. Laparotómia je otvorená brušná operácia. Môže pomôcť chirurgovi diagnostikovať a liečiť problémy.

„Pobyt v zdravotníckom zariadení potrvá niekoľko dní, aby mohol nastať normálny pooperačný priebeh a plné funkčné zotavenie,“ uvádza sa vo vyhlásení Vatikánu.Zdroj: SITA.sk - Pápež František ide na ďalšiu operáciu, jeho stav sa zhoršoval © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novým podpredsedom Protimonopolného úradu je Demčák, liberáli spochybňujú jeho férovosť
<< predchádzajúci článok
Bezpečnostnej rade pribudne výbor pre hybridné hrozby, rozhodla vláda