10. januára 2015

Paríž SG prehral v Bastii, hoci mal dvojgólový náskok

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP
Paríž 10. januára (TASR) - Futbalisti úradujúceho francúzskeho majstra Paríža St. Germain prekvapujúco prehrali v sobotňajšom zápase 20. kola Ligue 1 na pôde korzickej Bastie 2:4.

Hostia pritom viedli po 20. minútach už 2:0 gólmi Lucasa Mouru a Adriena Rabiota, no Bastia dokázala ešte do polčasu vyrovnať. Po zmene strán zariadil trojbodový zisk pre SC Palmieri a v 89. minúte ten istý hráč zavŕšil k.o. favorita. Parížania v uplynulých troch kolách najvyššej francúzskej súťaže získali jediný bod a komplikujú si cestu za ziskom majstrovského hetriku.

Zverenci trénera Laurenta Blanca nevyužili zaváhanie Olympique Marseille, ktorý v piatok podľahol Montpellieru 1:2. Od lídra tabuľky a úhlavného rivala ich naďalej delia tri body. Kouč parížskeho tímu po sérii kolísavých výsledkov nemá pevnú pozíciu.

Novým lídrom Ligue 1 sa môže stať Olympique Lyon v prípade, že v nedeľu doma zvíťazí nad Toulouse.

SC Bastia - Paríž SG 4:2 (2:2)
Góly: 32. Boudebouz (z 11 m), 45. Modesto, 56. a 89. Palmieri - 10. Lucas, 20. Rabiot