Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. septembra 2007

Parlament v Poľsku rozhodol o predčasných voľbáchPoľský parlament odhlasoval svoje rozpustenie, čím otvoril cestu k predčasným voľbám. 460-členná dolná snemovňa odhlasovala predčasné ukončenie volebného obdobia 377 hlasmi proti 54, čím ...Zdieľať

VARŠAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Poľský parlament odhlasoval svoje rozpustenie, čím otvoril cestu k predčasným voľbám. 460-členná dolná snemovňa odhlasovala predčasné ukončenie volebného obdobia 377 hlasmi proti 54, čím splnila podmienku požadovanej dvojtretinovej väčšiny.

Podľa ústavy voľby sa uskutočnia do 21. októbra, čo je termín, ktorý navrhol aj premiér Jaroslaw Kaczyński. Dátum parlamentných volieb musí určiť prezident Lech Kaczyński, zatiaľ však nie je známe, kedy tak urobí.

Piatkové hlasovanie ukončilo funkčné obdobie parlamentu dva roky pred termínom.Vláda premiéra Jaroslawa Kaczyńského stratila po rozchode s populistickou stranou Sebaobrana a nacionalistickou Ligou poľských rodín parlamentnú väčšinu. Vlečúcu sa politickú krízu spustili obvinenia z korupcie na adresu šéfa Sebaobrany a Andrzeja Leppera, ktoré viedli k júli k jeho odvolaniu z funkcie ministra poľnohospodárstva.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rok 2008 bude Rokom mesta Trnava
<< predchádzajúci článok
Čínski podnikatelia sa zaujímajú o Slovensko

Parlament v Poľsku rozhodol o predčasných voľbách - diskusné fórum čitateľov