Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

26. októbra 2022

Päťmetrový pytón usmrtil ženu a prehltol ju vcelkuJej mŕtve telo sa v žalúdku hada našlo takmer neporušené.Zdieľať
Päťmetrový pytón usmrtil ženu a prehltol ju vcelku

Ženu v indonézskej provincii Jambi usmrtil a vcelku prehltol pytón, keď šla do práce na kaučukovú farmu. Jej mŕtve telo sa v žalúdku hada našlo takmer neporušené. V stredu o tom informovali tamojší predstavitelia.


Nezvestnosť asi 50-ročnej ženy nahlásil večer jej manžel, keď sa nevrátila z práce domov. V oblasti začali okamžite zasahovať pátracie skupiny. O deň neskôr objavili miestni dedinčania pytóna s neštandardne veľkým bruchom. Hada usmrtili a v jeho útrobách našli pozostatky nezvestnej ženy.

Podľa vyjadrenia miestnej polície meral pytón približne päť metrov.

Hoci sú podobné incidenty zriedkavé, BBC pripomína, že nejde o prvý prípad, čo v Indonézii zjedol pytón človeka – stalo sa to aj v rokoch 2017 a 2018.

Pytóny prehĺtajú svoju korisť vcelku. Ich čeľusť je prepojená mimoriadne flexibilným väzivovým tkanivom, čo im umožňuje roztiahnuť tlamu aj okolo väčších obetí.

Odborníci uvádzajú, že tieto hady sa obvykle živia potkanmi a inými zvieratami, avšak čím viac rastú, tým väčšiu korisť dokážu prehltnúť. Uprednostňujú vraj väčších jedincov, ktorí im poskytnú viac kalórií. Pytóny dokážu prehltnúť i ošípané či dokonca kravy, vysvetľuje BBC.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel „najšpinavší muž na svete“ – po tom, čo sa prednedávnom umyl
<< predchádzajúci článok
Sting naživo prevedie svojou hudobnou kariérou bratislavské publikum už v nedeľu