Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. októbra 2006

Pchjongjang nevylučuje prípravy na druhý jadrový testKórejská ľudovodemokratická republika v stredu prvýkrát naznačila, že pripravuje druhú skúšku jadrovej zbrane. Námestník severokórejského ministra zahraničných vecí Li Gun pre americkú ...Zdieľať

WASHINGTON 19. októbra (WEBNOVINY) - Kórejská ľudovodemokratická republika v stredu prvýkrát naznačila, že pripravuje druhú skúšku jadrovej zbrane. Námestník severokórejského ministra zahraničných vecí Li Gun pre americkú televíznu stanicu ABC News odmietol priamo potvrdiť alebo vyvrátiť správu s týmto obsahom. Prípadný test však označil za "prirodzený", uviedol spravodajský kanál na svojej internetovej stránke.

"Aj keby sa uskutočnil jadrový test, bolo by to prirodzené, takže sa touto otázkou nemusíme príliš zaoberať. Myslím si, že test ako taký bude prirodzený," odpovedal Li na otázku reportérky Diane Sawyerovej, ktorá v súčasnosti pracuje v Pchjongjangu. Americkí, japonskí a juhokórejskí predstavitelia začiatkom týždňa varovali, že KĽDR zrejme pripravuje ďalšiu jadrovú skúšku.

Správa o prvom severokórejskom teste 9. októbra vyvolala pobúrenie medzinárodného spoločenstva. Sobotňajšiu rezolúciu Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov, ktorá požaduje uvalenie sankcií na KĽDR, komunistická krajina označila za vyhlásenie vojny a ohlásila nešpecifikované "fyzické opatrenia".

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bush prirovnal iracké násilie k vojne vo Vietname
<< predchádzajúci článok
Prokuratúra USA obvinila vojakov z vraždy irackého dievčaťa

Pchjongjang nevylučuje prípravy na druhý jadrový test - diskusné fórum čitateľov