Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. apríla 2021

Perez bude prezidentom Realu Madrid ďalšie štyri rokyPočas jeho pôsobenia na čele klubu získal "biely balet" dovedna 26 trofejí, päťkrát triumfoval v Lige majstrov a domácej La Lige.Zdieľať
Perez bude prezidentom Realu Madrid ďalšie štyri roky

Florentino Perez bude prezidentom španielskeho futbalového klubu Real Madrid ďalšie štyri roky. Na túto pozíciu nastúpil prvýkrát v roku 2000 a čaká ho šieste funkčné obdobie, vo voľbách nemal žiadneho protikandidáta rovnako ako v predchádzajúcich v roku 2017.


Počas jeho pôsobenia na čele klubu získal "biely balet" dovedna 26 trofejí, päťkrát triumfoval v Lige majstrov aj domácej La Lige. Jeho prvá éra trvala v rokoch 2000 až 2006, keď vytvoril éru tzv. "Galacticos". Na post sa vrátil o tri roky neskôr a odvtedy ho zastáva nepretržite. Viceprezidentmi budú Fernando Fernandez Tapias, Eduardo Fernandez de Blas a Pedro Lopez Jimenez.

Perez v roku 2012 upravil stanovy kráľovského veľkoklubu, čím sťažil situáciu potenciálnym uchádzačom o kreslo prezidenta. Každý kandidát musí byť členom Realu minimálne dvadsať rokov a garantovať časť rozpočtu vlastnými finančnými zdrojmi. Podľa španielskych médií 74-ročný funkcionár dúfa, že otvorenie zrekonštruovaného štadióna Santiaga Bernabeua bude začiatkom novej finančnej éry Realu, ktorý sa podľa agentúry DPA zameria v letnom prestupovom období na útočníkov Kyliana Mbappeho z Paríža St. Germain a Erlinga Brauta Haalanda z Borussie Dortmund.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister obrany SR prijal Žampovcov a poďakoval im za reprezentáciu
<< predchádzajúci článok
Peter Sagan sa pred Girom predstaví na Okolo Romandie

Perez bude prezidentom Realu Madrid ďalšie štyri roky - diskusné fórum čitateľov