15. februára 2013

Peter Sagan odstúpil z pretekov Okolo Ománu

peter sagan AL ALAM 15. februára (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan odstúpil z pretekov Okolo Ománu, na ktorých dva dni niesol červený dres lídra.

Dvadsaťtriročný rodák zo Žiliny trpí zápalom priedušiek a má zvýšenú teplotu, o čom vedenie tímu Cannondale informovalo na svojom profile na sociálnej sieti Facebook.

Rozhodnutie o odstúpení padlo pred piatkovou 5. etapou so štartom pred palácom Al Alam a s cieľom v Boshare, ktorá meria 144 km. Sagan bol na Okolo Ománu držiteľom zeleného dresu lídra súťaže aktivity.

"Ani neviem, čo mám povedať, nemám vôbec hlas a zle sa mi rozpráva. Už včera som avizoval, že mám chytené priedušky, nevyzerá to dobre a dosť sa mi to zhoršilo. Uvidím, čo mi povie na hoteli lekár," dostal zo seba už po štvrtkovej etape Sagan. Cyklista tímu Cannondale vyhral v Ománe 2. a 3. etapu, ochorel v priebehu stredy.