12. marca 2013

Peter Sagan stratil v časovke na víťaza 33 sekúnd

Talian Vincenzo Nibali z tímu Astana sa stal celkovým víťazom prestížneho cyklistického podujatia World Tour Tirreno - Adriatico a obhájil vlaňajší triumf. ...

peter sagan SAN BENEDETTO DEL TRONTO 12. marca (WEBNOVINY) - Talian Vincenzo Nibali z tímu Astana sa stal celkovým víťazom prestížneho cyklistického podujatia World Tour Tirreno - Adriatico a obhájil vlaňajší triumf.

Dvadsaťosemročný rodák z Messiny obsadil v utorkovej záverečnej 7. etape, ktorou bola časovka na 9,2 km v San Benedetto del Tronto, síce až 12. miesto, stačilo mu to však na konečné prvenstvo.

"Som nesmierne šťastný. Je to môj prvý primát v tomto kalendárnom roku, o to väčšia je moja radosť. Určite mi to pomôže do ďalších významných súťaží, ktoré ma čakajú a dodá mi to síl bojovať o popredné pozície," uviedol do mikrofónu Eurosportu Vincenzo Nibali.

Druhý v celkovej klasifikácii skončil odstupom 23 sekúnd Brit Christopher Froome z družstva Sky, na tretie miesto sa posunul Španiel Alberto Contador zo zoskupenia Saxo-Tikoff s mankom 52 sekúnd na víťaza.

Utorkovú časovku vyhral favorizovaný Nemec Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) časom 10:25 min. Druhé miesto v jazde proti chronometru obsadil so šesťsekundovým odstupom Talian Adriano Malori (Lampre-Merida). Tretí bol Kostaričan Andrey Amador (Movistar Team), ktorý zaostal o 10 sekúnd.

Peter Sagan skončil v časovke na 21. mieste, na víťaza stratil 33 sekúnd.

Výsledky - cyklistické preteky Tirreno - Adriatico:

7. etapa (San Benedetto del Tronto, 9,2 km):
1. Tony Martin (Nem.) Omega Pharma-Quick Step 10:25 min, 2. Adriano Malori (Tal.) Lampre-Merida +6 s, 3. Andrey Amador (Kost.) Movistar Team +10, 4. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack Leopard +12, 5. Jonathan Castroviejo Nicolas (Šp.) Movistar Team +14, 6. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +15,...12. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana +26 ... 21. P. Sagan (SR) Cannondale +33

Konečné poradie po 7. etape:
1. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana 28:08:17 h, 2. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +23, 3. Alberto Contador (Šp.) Saxo-Tikoff +52, 4. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Omega Pharma-Quick Step +53, 5. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša +54, 6. Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard +1:21 .... 33. P. Sagan (SR) Cannondale +20:30