30. júna 2012

Peter Velits bol najlepším Slovákom v prológu Tour de France

Švajčiar Fabian Cancellara sa stal víťazom úvodného prológu na 6,4 km v Liége na 99. ročníku cyklistických pretekov Tour de France. Tridsaťjedenročný štvornásobný majster sveta v ...

peter velits LIÉGE 30. júna (WEBNOVINY) - Švajčiar Fabian Cancellara sa stal víťazom úvodného prológu na 6,4 km v Liége na 99. ročníku cyklistických pretekov Tour de France.

Tridsaťjedenročný štvornásobný majster sveta v časovke potvrdil v technických pasážach v uliciach Liége svoje kvality a tešil sa z ôsmeho víťazstva v kariére na slávnych pretekoch.

Z tria Slovákov skončil najlepšie Peter Velits, ktorý za Švajčiarom zaostal o 17 sekúnd a obsadil 12. miesto. Peter Sagan po chybe v strednej časti trate skončil na 53. priečke, Martinovi Velitsovi patrila 126. pozícia.