Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júna 2010

Petr Nečas sa stal tretím predsedom ODSVolebný líder českej Občiansko-demokratickej strany (ODS) Petr Nečas sa v nedeľu stal predsedom strany ako jediný kandidát na tento post. V tajnej voľbe delegátov zjazdu ODS ...Zdieľať
petr necas Petr Nečas

Foto: SITA/AP PRAHA 20. júna (WEBNOVINY) - Volebný líder českej Občiansko-demokratickej strany (ODS) Petr Nečas sa v nedeľu stal predsedom strany ako jediný kandidát na tento post. V tajnej voľbe delegátov zjazdu ODS získal 538 zo 617 hlasov. "Veľmi si vážim tento počet hlasov. Cítim to ako silný záväzok a povinnosť voči vám, voličom aj celej verejnosti," povedal Nečas, ktorý sa po Václavovi Klausovi a Mirkovi Topolánkovi stal tretím lídrom ODS. Zo strany chce podľa vlastných slov urobiť opäť silného hráča na českej politickej scéne.

Nečas je pôvodným povolaním fyzik a pred vstupom do politiky pracoval ako výskumný pracovník. Do ODS vstúpil v roku 1991 a o rok neskôr sa stal poslancom. V roku 1999 bol zvolený za podpredsedu ODS a túto funkciu si až doteraz vždy obhájil. V rokoch 2006 až 2009 zastával v Topolánkovej vláde funkciu ministra sociálnych vecí, v ktorej zaviedol rozsiahle reformy sociálneho systému.

SITA/MEDIAFAX

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dva útoky v centre Bagdadu si vyžiadali 18 obetí
<< predchádzajúci článok
Milióny Bangladéšanov ohrozue arzén v pitnej vode

Petr Nečas sa stal tretím predsedom ODS - diskusné fórum čitateľov