Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2018

Petržalka vybuduje nové učebne, získala dotáciu 778.000 eurV základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti bratislavskej Petržalky pribudnú nové špecializované učebne. Na ich vybudovanie získala mestská časť ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 12. augusta (TASR) – V základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti bratislavskej Petržalky pribudnú nové špecializované učebne. Na ich vybudovanie získala mestská časť dotáciu 778.000 eur. Bola totiž úspešná v rámci výzvy Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorá bola zameraná na budovanie a zlepšenie technického vybavenia jazykových učební, školských knižníc, odborných učební rôzneho druhu.


"Financie z dotácie mohli pokryť vybudovanie 25 odborných učební na celom Slovensku, z toho Petržalka získala peniaze na desať svojich projektov, vďaka čomu budeme mať ďalšie moderné špecializované učebne," priblížil petržalský starosta Vladimír Bajan. Celkové výdavky by mali dosiahnuť viac ako 800.000 eur, zvyšných 41.000 eur tak zaplatí samospráva zo svojho rozpočtu.

Petržalka sa plánuje aj v budúcnosti zapojiť do výziev na dotácie či granty. "Deti sú budúcnosťou spoločnosti. Keďže nám záleží na plnohodnotnom vzdelávaní, snažíme sa zapájať do rôznych výziev a robiť projekty, aby naše základné a materské školy boli v dobrom technickom stave, ako aj to, aby v nich okrem skvelých pedagógov boli aj výborne vybavené triedy a špeciálne učebne," uvádza samospráva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záujemcovia o nezištnú pomoc sa môžu hlásiť na Týždeň dobrovoľníctva
<< predchádzajúci článok
Volkswagen parkuje vozidlá na budúcom letisku v Schönefelde

Petržalka vybuduje nové učebne, získala dotáciu 778.000 eur - diskusné fórum čitateľov