30. marca 2016

Pizarra trápi zranený chrbát, jeho absencia je nateraz otázna

Nemeckému futbalovému klubu Werder Brémy môže dočasne vypadnúť zo zostavy Claudio Pizarro. Peruánsky útočník nedohral utorňajší kvalifikačný duel o MS 2018 na pôde Uruguaja ...

Claudio Pizarro Foto: TASR
Berlín 30. marca (TASR) - Nemeckému futbalovému klubu Werder Brémy môže dočasne vypadnúť zo zostavy Claudio Pizarro. Peruánsky útočník nedohral utorňajší kvalifikačný duel o MS 2018 na pôde Uruguaja (1:0) pre problémy s chrbtom. Informovala agentúra DPA.

Pizarro nastúpil na druhý polčas s miernymi bolesťami, no v 49. minúte sa nechal vystriedať. "Pred koncom prvého polčasu som pocítil prudký nával bolesti na chrbát. V zápase som pokračoval, no bolesť neprestala, aj preto bolo lepšie prenechať miesto na ihrisku plne zdravému spoluhráčovi," povedal Pizarro, ktorý je s 12-timi gólmi najlepším kanonierom Werderu v sezóne.

V prípade absencie 37-ročného kanoniera by mali Brémy sťaženú cestu za záchranou v bundeslige. Pizarro sa vo štvrtok vráti do Nemecka, kde mu klub naplánoval stretnutie s tímovým lekárom.