Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júna 2013

Plánovali teroristické útoky počas Eurovízie, pôjdu pred súdDvadsaťdeväť osôb predstúpi 2. júla pred súd v Azerbajdžane pre údajné plánovanie útokov vrátane zavraždenia prezidenta Ilhama Aliyeva počas medzinárodnej pesničkovej súťaže Eurovízia 2012, uviedol ...Zdieľať
baku eurovizia BAKU 13. júna (WEBNOVINY) - Dvadsaťdeväť osôb predstúpi 2. júla pred súd v Azerbajdžane pre údajné plánovanie útokov vrátane zavraždenia prezidenta Ilhama Aliyeva počas medzinárodnej pesničkovej súťaže Eurovízia 2012, uviedol vo štvrtok azerbajdžanský súd.


"Súd sa bude zaoberať poslednou skupinou osôb podozrivých z organizovania teroristických činov vrátane úmyslu zavraždiť azerbajdžanského prezidenta počas Eurovízie 2012 v Baku," uviedol súd.

Najmenej sedem osôb už súd poslal na dlhoročné tresty do väzenia. Šéf skupiny zahynul v máji 2012 počas policajnej akcie večer pred začatím pesničkovej súťaže. Azerbajdžanské ministerstvo pre otázky bezpečnosti uviedlo, že po skončení súťaže zatklo viac ako 40 podozrivých osôb.

Podľa ministerstva skupina mala spojenie so susedným Iránom a plánovala útoky v koncertnej sále, kde sa Eurovízia konala, v policajných budovách, hoteloch, v ktorých bývali cudzinci, mešitách a ďalších náboženských miestach kaukazského štátu.

Eurovízia bola najväčšou udalosťou v Azerbajdžane od vyhlásenia nezávislosti od Sovietskeho zväzu v roku 1991. Udalosť sprevádzali demonštrácie opozičných aktivistov kritizujúcich porušovanie ľudských práv v krajine. Polícia desiatky demonštrantov zatkla.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ivanovi Gašparovičovi vyplynulo zo summitu dôležité poznanie
<< predchádzajúci článok
Bayer oslavou 150. výročia podporuje dobrovoľnícke projekty