Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

12. januára 2008

PLES V OPERE: Belinda Carlisle otvorí dnes večer plesovú sezónuPo trojdňových aranžérskych prácach otvoria dnes večer historickú budovu Slovenského národného divadla pre približne 600 prominentných hostí.Zdieľať
Symbolickým úderom na gong uvedie VIII. ples v opere americká speváčka Belinda Carlisle. V úlohe moderátorky slávnostného večera sa predstaví herečka Diana Mórová.

Režijne sa o VIII. ples v opere postará choreograf Ján Ďurovčík. Osobnosti kultúrneho, spoločenského, hospodárskeho a politického života sa budú celú noc zabávať pri tanečných, baletných a speváckych vystúpeniach domácich a zahraničných interpretov. Predstaví sa sólistka SND Adriana Kučerová, Balet SND, speváčky Ilona Csáková a Sisa Sklovská, Zlaté husle, Orchester Boom Band, Pavol Hammel s kapelou Prúdy, skupina Olympic a David Koller s kapelou.

Vysokú spoločenskú úroveň Plesu v opere garantuje Čestný plesový výbor. Ako jeho členovia ples navštívia riaditeľ Opery SND Oliver Dohnányi, operný spevák Peter Dvorský, generálny riaditeľ DaimlerChrysler Automotive Andrej Glatz, riaditeľka SND Silvia Hroncová, herec Martin Huba, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič, neurológ Pavel Traubner, operná speváčka Ľubica Vargicová a herečka Emília Vášáryová.

Príjemnú atmosféru VIII. plesu v opere vytvorí honosná výzdoba z takmer štyritisíc živých rastlín. Priestory divadla budú zdobiť kvety ako antúrium, amarylis, ruže, francúzske tulipány a listy exotických kvetín. Historické čaro divadla pritom zostane zachované. Hostí bude obsluhovať vyše 120 kuchárov a čašníkov, ktorí budú mať prichystaných päťtisíc tanierov, štyritisíc súprav príborov a 11 000 pohárov.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 B. Carlisle otvorí Ples v opere v čiernej róbe (11. 1. 2008)
 Riaditeľka SND Hroncová absolvovala svoj prvý Ples v opere, cítila sa ako doma (14. 1. 2007)
 Bača to s tancom na Plese v opere nevidel ružovo (14. 1. 2007)
 Posledný valčík doznel, plesová sezóna sa začala (14. 1. 2007)
 Ples v opere otvorí speváčka Dani Klein (12. 12. 2006)
 Módne trapasy a skvosty (10. 1. 2006)
 Gabrielle sa teší na vínko (7. 1. 2006)nasledujúci článok >>
Pohoda festival : Na Pohode vystúpi aj Tomáš Sloboda a Richard Müller
<< predchádzajúci článok
Tak toto je tá správna "žúrka" !