Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

29. januára 2018

Ples v opere pomôže historicky najvyššou sumouNa snímke historická budova Slovenského národného divadla, v ktorej sa konal 18. ročník dobročinného Plesu v opere 13. januára 2018 v Bratislave.Zdieľať
Na snímke historická budova Slovenského národného divadla, v ktorej sa konal 18. ročník dobročinného Plesu v opere 13. januára 2018 v Bratislave. Foto: TASR/Marko Erd
 

Bratislava 29. januára  – Symbolický šek so sumou 254.620 eur odovzdali v pondelok popoludní organizátori 18. ročníka Plesu v opere Pavol Lančarič, zástupca hostiteľa a generálny riaditeľ Orange Slovensko, a riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová Koalícii pre deti Slovensko a Nadácii pre deti Slovenska.


Tento ročník prekonal hranicu štvrť milióna eur, hostia a podporovatelia plesu prispeli doposiaľ najvyššou sumou v histórii podujatia. Tá bude v plnej výške použitá na naplnenie dobročinného poslania, ktorým je tento rok podpora detí so zdravotným znevýhodnením na ich ceste za kvalitnejším vzdelaním.

Dobročinný Ples v opere od roku 2010 prispieva k pozitívnym zmenám v našej spoločnosti. „Darí sa nám to aj vďaka našim vzácnym hosťom a ich štedrosti. Sme úprimne radi, že tento rok sa nám spolu podarilo prispieť na dobrú vec historicky najvyššou sumou, a navyše sme po prvý raz presiahli hranicu štvrť milióna eur. Všetkým zúčastneným patrí naša srdečná vďaka,“ uviedol na stretnutí Pavol Lančarič.

čítajte tiež: Fotogaléria Ples v opere 2018: Ples v opere otvoril tohtoročnú plesovú sezónu na Slovensku

Výťažok z 18. ročníka Plesu v opere poputuje v plnej výške mimovládnym neziskovým organizáciám Nadácii pre deti Slovenska a Koalícii pre deti Slovensko na vznik programu, ktorý prinesie lepšie a širšie možnosti vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

Inkluzívne vzdelávanie je vzdelávanie, ktoré podporuje potenciál každého dieťaťa v maximálnej možnej miere. Škola, ktorá uplatňuje inkluzívny princíp, prispôsobí vzdelávacie podmienky a pedagogické stratégie rôznorodým potrebám detí, či už ide napríklad o deti s telesným postihnutím, mentálnou poruchou, poruchami učenia alebo zdravotnými problémami. Vytvára prostredie s pozitívnou, tvorivou a priateľskou klímou v triedach, kde sú takíto žiaci integrovaní.

„Sme veľmi príjemne prekvapení, aká suma sa vybrala, ale najmä som pozitívne prekvapený, že téma samotná takto zarezonovala. Nemyslím si, že je to samozrejmosť, že ľudia, ktorí idú na ples, dajú peniaze nad rámec vstupného. Myslím, že si naozaj uvedomili, že táto téma je dôležitá, že sa dotýka mnohých rodín priamo a že je potrebné ju podporiť,“ uviedol pre TASR riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska Ondrej Gallo a dodal: „Ideme sa zamerať najmä na školy, to znemená že budeme pracovať priamo na školách, budeme pracovať s pedagógmi, asistentmi učiteľov, s rodinami, s deťmi. Chceme docieliť to, aby sa deti, ktoré majú nejaký typ znevýhodnenia, cítili v škole dobre. V niektorých prípadoch chceme to prostredie na škole vytvárať tak, aby tie školy boli vôbec schopné takéto deti prijať, nebáli sa toho a vedeli, čo to predstavuje. Časť projektu je zameraná aj na verejnosť, ako sme to už robili doteraz, hovoriť o tej téme, búrať mýty, snažiť sa, aby verejnosť prijala pozitívne to, že zdravé a znevýhodnené deti môžu tvoriť jeden kolektív.“

Ples v opere začal písať svoju históriu v roku 2001. Dnes predstavuje nielen spojenie spoločenskej elegancie, vysokého kultúrneho zážitku, ale neodmysliteľne k nemu patrí aj jeho dobročinné poslanie. Od roku 2010 vďaka štedrosti svojich hostí a podporovateľov rozdelil už takmer 1,8 milióna eur. Svoje miesto si našiel v historickej budove Slovenského národného divadla, ktorá sa spája s vrcholnými umeleckými aj spoločenskými podujatiami. Každoročne ho poctia svojou prítomnosťou významné osobnosti spoločenského, kultúrneho aj hospodárskeho života.
 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ples v opere 2018: Toto si o ňom myslia tieto známe tváre! (19. 1. 2018)
 Celeste Buckingham si šaty na Ples v opere 2018 kúpila náhodne, chystá sa učiť deti v škôlkach (14. 1. 2018)
 Ples v opere 2018: Ples v opere pokračuje v pomáhaní deťom so zdravotným znevýhodnením (14. 1. 2018)
 Fotogaléria Ples v opere 2018: Ples v opere otvoril tohtoročnú plesovú sezónu na Slovensku (14. 1. 2018)
 Ples v opere 2018 otvoril slovenskú plesovú sezónu, prišiel aj Karel Gott (14. 1. 2018)
 Ples v opere 2018 otvorila paralympijská reprezentantka Veronika Vadovičová (13. 1. 2018)
 Ples v opere 2018: Prezident Kiska prevzal záštitu nad Plesom v opere, každý úspešný človek sa má podeliť o úspech (12. 1. 2018)
 Moderátorkou Plesu v opere bude legendárna Božidara Turzonovová (11. 12. 2017)
 Dobročinný Ples v opere si programom uctí storočnicu vzniku Československa (20. 11. 2017)
 Ples v opere otvára novú celospoločenskú tému. Podporí vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením (18. 10. 2017)nasledujúci článok >>
Čestného Césara si prevezme španielska herečka Penélope Cruzová
<< predchádzajúci článok
V tokijskom metre znejú tóny velikánov ako Chopina a Debussyho

Ples v opere pomôže historicky najvyššou sumou - diskusné fórum čitateľov