07. augusta 2013

Plzeň si zastrieľala, Zenit suverénne postúpil do play off

Futbalisti FC Nordsjälland Martin Vingaard (vľavo), Michael Jakobsen (druhý sprava) a hráč Zenitu Petrohrad Andrej Aršavin (druhý vľavo) bojujú o loptu v odvete 3. predkola Ligy majstrov Zenit Petrohrad - FC Nordsjälland v Petrohrade 7. ...

Futbalisti FC Nordsjälland Martin Vingaard (vľavo), Michael Jakobsen (druhý sprava) a hráč Zenitu Petrohrad Andrej Aršavin (druhý vľavo) bojujú o loptu v odvete 3. predkola Ligy majstrov Zenit Petrohrad - FC Nordsjälland v Petrohrade 7. augusta 2013. Foto: TASR/
Bratislava 7. augusta (TASR) - Futbalisti ruského Zenitu Petrohrad suverénne postúpili v stredu do play off Ligy majstrov 2013/2014, keď v odvete 3. predkola deklasovali doma dánsky FC Nordsjälland 5:0 v nemajstrovskej vetve. "Piter", v drese ktorého absentoval zranený slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan, vyhral aj v Dánsku 1:0 a môže sa tešiť na piatkový žreb záverečnej fázy kvalifikácie LM v Nyone.

Za domácich sa do listiny strelcov zapísal aj "stratený syn" Andrej Aršavin, ktorý prišiel na ihrisko v 67. minúte a po pár sekundách pobytu na trávniku zvýšil už na 4:0.

Do play off postúpil aj majster Rakúska Austria Viedeň, ktorý na Islande po domácej výhre 1:0 dosiahol potrebnú remízu 0:0, hoci hral od 62. minúty v oslabení.

Ďalej idú aj ukrajinský Metalist Charkov a chorvátsky majster Dinamo Záhreb, ako aj škótsky Celtic Glasgow.

Český šampión Viktoria Plzeň po výhre 4:0 v Tallinne nad estónskym JK Nomme Kalju si s chuťou zastrieľal aj v odvete a po výhre 6:2 bez problémom postúpil. V drese tímu trénera Pavla Vrbu v základnej zostave celý zápas odohrali aj Slováci Matúš Kozáčik, Marián Čišovský a Michal Ďuriš. Hetrikom sa blysol domáci veterán a kapitán Pavel Horváth.

Neúspešní z 3. predkola LM postúpili do play off Európskej ligy UEFA 2013/2014.

Odvety 3. predkola LM 2013/2014:
FH Hafnarfjördur - Austria Viedeň 0:0
ČK:
62. Suttner (Austria)
/prvý zápas: 0:1, do play off postúpila Austria/

Zenit Petrohrad - FC Nordsjälland 5:0 (1:0)
28. a 90.+3 Širokov, 50. Hulk, 62. Danny, 68. Aršavin, ČK: 72. Neto (Zenit)
/prvý zápas: 1:0, do play off postúpil Zenit/

Metalist Charkov - PAOK Solún 1:1 (0:0)
72. Blanco - 83. Necid
/prvý zápas: 2:0, do play off postúpil Charkov/

Šeriff Tiraspoľ - Dinamo Záhreb 0:3 (0:2)
10. Fernandes, 27. Soudani, 61. Čop
/prvý zápas: 0:1, do play off postúpil Záhreb/

IF Elfsborg - Celtic Glasgow 0:0
/prvý zápas: 0:1, do play off postúpil Celtic/

Viktoria Plzeň - JK Nomme Kalju 6:2 (2:1)
20., 44. a 62. Horváth (prvý z 11 m), 58. Tecl, 71. Hořava, 82. Wágner - 10. a 69. Quintieri
/za domácich M. Kozáčik odchytal celý zápas, M. Čišovský a M. Ďuriš odohrali celý zápas/
/prvý zápas: 4:0, do play off postúpila Plzeň/

Legia Varšava - Molde FK 0:0