29. augusta 2010

Plzeň zvíťazila a naďalej vedie

Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 7. kola najvyššej českej súťaže Gambrinus ligy na ihrisku Českých Budějovíc 3:0 a vedú tabuľku o štyri body pred ...

futbal lopta Foto: SITA, AP

PRAHA 29. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 7. kola najvyššej českej súťaže Gambrinus ligy na ihrisku Českých Budějovíc 3:0 a vedú tabuľku o štyri body pred druhým Olomoucom. Dva góly Plzne strelil stredopoliar Daniel Kolář a jeden gól zaznamenal útočník Jan Rezek. Slovenský zakončovateľ v službách Plzne Marek Bakoš sa dostal na trávnik v 83. minúte. Pre hráčov Českých Budějovíc to bola vôbec prvá prehra v sezóne. Hráči Jablonca zdolali Slovácko rozdielom triedy 3:0 a z deviatej pozície sa dostali až na štvrté miesto. Domácim pomohol aj slovenský obranca Matej Krajčík, ktorý odohral celý zápas. Ústí nad Labem si poradilo s pražským tímom Bohemians 1905 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral stredopoliar Zdeněk Volek.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 7. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Gambrinus ligy 2010/2011:

České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:3 (0:0)
Góly: 50. a 72. Kolář, 57. Rezek, ČK: 78. Ondrášek (Č. Budějovice), 4082 divákov
Peter Černák (Č. Budějovice) hral do 66. min a v 21. min dostal žltú kartu, Marek Bakoš (Plzeň) hral od 83. min

Mladá Boleslav - Slovan Liberec 3:1 (1:0)
Góly: 28. Chramosta, 51. V. Procházka, 79. Kulič - 47. Štajner, ČK: 23. Kelič (Liberec), 4723 divákov
Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) odohral celý zápas a v 33. min dostal žltú kartu,

Ústí nad Labem - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Gól: 54. Volek, 2558 divákov
Ladislav Benčík (Ústí nad Labem) hral od 79. minúty, Igor Držík (Boheminas) hral od 53. minúty.

Jablonec - Slovácko 3:0 (1:0)
Góly: 9. Jablonský, 62. Haudrič, 69. Eliáš, 3111 divákov
Matej Krajčík (Jablonec), Miroslav Filipko, Tomáš Košút (obaja Slovácko) odohrali celý zápas