Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2019

Po augustových záplavách vo Vietname je 24 mŕtvych a šesť nezvestnýchIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Hanoj 12. augusta (TASR) - Našli telo poslednej nezvestnej obete záplav v južnej časti Vietnamu a počet obetí prírodného živlu za august tak v krajine stúpol na 24. V pondelok o tom informovali úrady, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra DPA.


Záplavy spôsobili v auguste spúšť v Centrálnej vrchovine južného Vietnamu, ako aj na severe krajiny, kde tajfún Wipha začal vyčíňať 2. augusta a pri následných záplavách prišlo o život 13 ľudí. Oznámil to Riadiaci výbor pre prevenciu prírodných katastrof a riešenie ich následkov. Na severe je stále nezvestných šesť osôb.

Na juhu sa ocitlo pod vodou takmer 3900 domov a vyše 22.000 hektárov úrody, väčšinou v provincii Lam Dong. Záplavy takisto poškodili vyše 30 kilometrov štátnych ciest vrátane tej, ktorá vedie do mesta Da Lat obľúbeného medzi turistami.

Voda zničila aj 142 hektárov pozemkov chovateľov akváriových rybičiek a 4300 chovateľských nádrží s riečnymi rybami. Odhadované škody sú najvážnejšie za posledné roky. Smrtiace záplavy sú vo Vietname bežné.

Ústredný riadiaci výbor hlásil, že vlani zahynulo pri prírodných pohromách 181 ľudí. Takmer všetci zomreli pri nešťastiach súvisiacich s búrkami, ako sú záplavy a zosuvy pôdy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
POZOR na horúčavy, nezabúdajte na pitný režim
<< predchádzajúci článok
Na svidníckom cintoríne má pribudnúť asi 200 nových hrobových miest

Po augustových záplavách vo Vietname je 24 mŕtvych a šesť nezvestných - diskusné fórum čitateľov