10. januára 2010

Po dráme triumf Nemky Henkelovej

V mimoriadne dramaticky sa vyvíjajúcich pretekoch žien na 12,5 km s hromadným štartom v rámci 4. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Oberhofe sa z prvenstva ...

Andrea HenkelFoto: SITA/AP

OBERHOF 10. januára (WEBNOVINY) - V mimoriadne dramaticky sa vyvíjajúcich pretekoch žien na 12,5 km s hromadným štartom v rámci 4. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Oberhofe sa z prvenstva tešila domáca reprezentantka Andrea Henkelová. Pre 32-ročnú dvojnásobnú olympijskú víťazku a šesťnásobnú majsterku sveta to bol 17. triumf v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus. Rozhodla o ňom až na poslednej streleckej položke, kde sa vďaka čistej streľbe dostala pred dovtedy vedúce duo - Nórku Toru Begerovú a Švédku Helenu Jonssonovú. Obhajkyňa minuloročného celkového prvenstva vo SP a aktuálna líderka poradia vo SP Helena Jonssonová nakoniec skončila druhá, čím si upevnila svoje postavenie na čele celkovej klasifikácie. Tretia skončila Tora Begerová. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Výsledky - preteky žien na 12,5 km s hromadným štartom:
1. Andrea Henkelová (Nem.) 40:53,6 min ((2 trestné okruhy), 2. Helena Jonssonová (Švéd.) +23,3 s ((2), 3. Tora Bergerová (Nór.) +40,2 (2), 4. Martina Becková (Nem.) +51,3 (3), 5. Vita Semerenková (Ukr.) +54,3 (2), 6. Oľga Zajcevová (Rus.) +1:15,2 (4), 7. Simone Hauswaldová (Nem.) +1:22,8 (6), 8. Anna Bogalijová-Titovecová (Rus.) +1:24,8 (4), 9. Darja Domračevová (Biel.) +1:37,8 (7), 10. Kati Wilhelmová (Nem.) +1:51,4 (5)