24. apríla 2012

Po Kližanovi zostal na rakete Balázsa aj Lacko

Lukáš Lacko (SR) 6:7 (7), 7:6 (2), 6:4 za 167 minút BUKUREŠŤ 24. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko nečakane prehral v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji ...

lukas lacko Dvojhra - 1. kolo:

Attila Balázs (Maď.) - Lukáš Lacko (SR) 6:7 (7), 7:6 (2), 6:4 za 167 minút BUKUREŠŤ 24. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko nečakane prehral v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 BRD Nastase Tiriac Trophy v rumunskej Bukurešti (dotácia 450 000 eur, antuka vonku) s maďarským kvalifikantom Attilom Balázsom za 167 minút 7:6 (7), 6:7 (2), 4:6. Dvadsaťtriročný Balázs, až 450. v renkingu, v nedeľu prekonal v 2. kole kvalifikácie Martina Kližana 6:3, 6:4.

V úvodnom sete Lacko viedol po brejku z druhého gemu 2:0, ale sám stratil servis v piatej hre. V tajbrejku predviedol zriedka vídaný obrat z 1:6 (predtým priebežne 0:4), zužitkoval svoj druhý setbal, prvý pri vlastnom podaní. V druhom dejstve mal už za stavu 1:2 na konte 5 nevyužitých brejkbalov a napokon sa nevyhol ďalšej dramatickej koncovke. V nej síce zvládol okamžitú minibrejkovú reakciu pri skóre 1:3, potom však nezískal už ani bod a po 123 minútach nasledoval tretí set.

Slovák v ňom nezužitkoval brejkbal na 2:0, v tretej hre sám eliminoval štyri hrozby. Ako podávajúci v piatom geme mal manko 0:40 a tentoraz už neodolal - 2:3. Maďar si už v pohode udržal náskok. Posledný gem zvládol na nulu.

Pre 24-ročného piešťanského rodáka Lacka, 64. vo svetovom rebríčku, išlo o prvý súťažný zápas presne po mesiaci: 24. marca prehral v 2. kole na podujatí ATP World Tour Masters 1000 na tvrdom povrchu v Miami na Floride s Japoncom Keiom Nišikorim. Zverenec kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka si odnáša šek na 4080 eur.