Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. novembra 2019

Po Medzilaborciach bude premávať vyhliadkový vláčikIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič
Medzilaborce 7. novembra (TASR) – Spolufinancovanie projektu cezhraničnej spolupráce schválili poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Medzilaborciach na svojom štvrtkovom zasadnutí. Mesto vďaka nemu plánuje zakúpiť turistický vyhliadkový vláčik, tri nové autobusové zastávky a nainštalovať elektronické tabule s odchodmi vlakov a autobusov.


Ako uvádza dôvodová správa k uzneseniu, ktorým dali poslanci projektu zelenú, modernizácia infraštruktúry pre multimodálnu dopravu v Krosne a Medzilaborciach je dielom Operačného programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014 - 2020. Vedúcim partnerom v ňom je mesto Krosno, projektovým partnerom sú Medzilaborce.

Celkový rozpočet projektu predstavuje sumu 364.308 eur. Päťpercentné spolufinancovanie, ku ktorému sa medzilaborecká samospráva vo štvrtok zaviazala, predstavuje 18.215,40 eura. Turistický vyhliadkový vláčik by mal mať kapacitu 40 osôb, dopravné informačné tabule plánuje mesto nainštalovať tak na veľkej, ako i malej autobusovej stanici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Wall Street pokračuje v prelamovaní rekordov
<< predchádzajúci článok
Mužovi, ktorý tyčou napadol 63-ročného seniora, hrozí 10 rokov väzenia

Po Medzilaborciach bude premávať vyhliadkový vláčik - diskusné fórum čitateľov