Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. októbra 2017

Po páde na značenom chodníku zomrel v Tatrách zahraničný turistaVo Vysokých Tatrách zomrel v sobotu zahraničný turista. Podľa očitých svedkov sa pošmykol a spadol na turisticky značenom chodníku smerujúcom na chatu pod ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Vladimír Benko
Vysoké Tatry 21. októbra (TASR) - Vo Vysokých Tatrách zomrel v sobotu zahraničný turista. Podľa očitých svedkov sa pošmykol a spadol na turisticky značenom chodníku smerujúcom na chatu pod Rysmi v mieste nad Žabími plesami. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS).


So žiadosťou o pomoc kontaktoval popoludní horských záchranárov slovenský turista. Cudzinec po páde ostal v bezvedomí, začala sa jeho resuscitácia. Do akcie sa zapojila posádka Vrtuľníkovej záchrannej služby (VZZS), ktorá v Starom Smokovci na heliporte vyzdvihla jedného záchranára HZS. "Po prílete na miesto udalosti pokračovala v resuscitácii lekárka aj so záchranárom HZS, avšak bezúspešne. Telo turistu bolo nabalené a transportované na Popradské pleso, odkiaľ ho previezli do márnice v Novom Smokovci a odovzdali príslušníkom Policajného zboru," informuje webstránka HZS.

Totožnosť nebohého turistu polícia preveruje.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilina získala za prenájom stánkov na Vianočných trhoch 85.539 eur
<< predchádzajúci článok
Záujem turistov o sprevádzanie v Banskej Štiavnici vzrástol

Po páde na značenom chodníku zomrel v Tatrách zahraničný turista - diskusné fórum čitateľov