Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2017

Počet obetí hurikánu Irma stúpol na Floride už na dvanásťNa snímke ľudia sa pokúšajú prejsť po móle v silnom vlnobití v meste Charleston v Južnej Karolíne po tom, ako oblasť zasiahol hurikán Irma, ilustračná snímka.Zdieľať
Na snímke ľudia sa pokúšajú prejsť po móle v silnom vlnobití v meste Charleston v Južnej Karolíne po tom, ako oblasť zasiahol hurikán Irma, ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Miami 13. septembra (TASR) - Na 12 mŕtvych stúpol na Floride počet obetí hurikánu Irma, ktorý minulý týždeň zasiahol tento americký štát. Informovala o tom dnes agentúra AP.


Podľa úradu guvernéra Floridy Ricka Scotta šesť ľudí zahynulo pri dopravných nehodách, štyria pri zabezpečovaní ochrany svojich nehnuteľností pred búrkou, jeden človek zahynul po zásahu elektrickým prúdom, keď sa dotkol odtrhnutého vodiča vysokého napätia, ďalší človek zomrel na zlyhanie srdca.

Irma, ktorá v pondelok zoslabla na tropickú búrku, po prechode Floridy usmrtila troch ľudí v štáte Georgia a jedného v Južnej Karolíne. Zaplavila pobrežie, polámala stromy, ktoré popadali na domy, a prinútila letisko v Atlante, aby zrušilo stovky letov.

Najmenej 35 ľudí zahynulo predtým, keď Irma pustošila karibské ostrovy. V bilancii je aj desať mŕtvych na Kube, kde podľa tamojších štátnych médií najviac osôb zahynulo v Havane, keď príboj morskej vody prenikol hlboko do obývaných štvrtí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na cestách okresu Banská Bystrica bude v stredu policajná kontrola
<< predchádzajúci článok
Z Južného Sudánu utiekli už dva milióny ľudí, tvrdí OSN

Počet obetí hurikánu Irma stúpol na Floride už na dvanásť - diskusné fórum čitateľov