Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. januára 2021

Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti opäť klesol, Sociálna poisťovňa vyplácala vyše 47-tisíc ľudíPočet poberateľov dávky v nezamestnanosti na Slovensku klesol v decembri minulého roka tretí mesiac po sebe. V minulom mesiaci vyplatilaZdieľať
dsc_7223 1 676x488 14.1.2021 (Webnoviny.sk) - Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti na Slovensku klesol v decembri minulého roka tretí mesiac po sebe. V minulom mesiaci vyplatila Sociálna poisťovňa 47,4-tisíca dávok v nezamestnanosti. Oproti novembru vlaňajška išlo o pokles o 605 osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.


Výraznejší úbytok počtu poberateľov nezamestnaneckých dávok zaznamenala poisťovňa v októbri minulého roka, a to zo septembrových 76-tisíc na 53,6-tisíca. Za týmto poklesom však stojí najmä ukončenie vyplácania pandemických dávok v nezamestnanosti, ktoré poisťovňa poslednýkrát vyplatila v septembri vlaňajška.

Na konci augusta sa totiž skončilo predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti. Tzv. pandemickú dávku v nezamestnanosti poberali tí nezamestnaní, ktorým uplynulo šesťmesačné podporné obdobie v čase krízovej situácie a zostali v evidencii nezamestnaných pre sťažené podmienky pri hľadaní zamestnania počas krízového obdobia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti opäť klesol, Sociálna poisťovňa vyplácala vyše 47-tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľuďom, ktorí prekonali covid-19, vydrží imunita voči ochoreniu najmenej päť mesiacov, tvrdí britská štúdia.
<< predchádzajúci článok
Zastrašovanie novinárov je neprijateľné, ochrániť by ich mal nový mediálny zákon ministerky Milanovej

Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti opäť klesol, Sociálna poisťovňa vyplácala vyše 47-tisíc ľudí - diskusné fórum čitateľov