Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. augusta 2019

Poctu slobode na Devíne vzdajú Tomáš Klus či Sima MartausováZ koncertu Pocta slobode na hrade Devín venovaný pádu totality, archívna snímka.Zdieľať
Z koncertu Pocta slobode na hrade Devín venovaný pádu totality, archívna snímka. Foto: TASR/Andrej Galica
Bratislava 13. augusta (TASR) - Na bratislavskom hrade Devín sa už po jedenásty raz bude konať koncert Pocta slobode – Tribute to Freedom. Myšlienku podujatia v piatok (16. 8.) podvečer opäť podporia aj hviezdy českej a slovenskej hudobnej scény. Predstaví sa napríklad český spevák Tomáš Klus s kapelou, slovenská pesničkárka Sima Martausová, český textár, skladateľ a multiinštrumentalista Vlasta Redl či ľudová hudba súboru Ekonóm spolu s Rozkazovačmi z Očovej.


"Je to spôsob, ako sa na jednom z najimpozantnejších historických miest strednej Európy odreagovať pri dobrej hudbe a zároveň si pripomenúť momenty z histórie ako železnú oponu prechádzajúcu pod hradom a najmä demokraciu a slobodu, ktoré máme," poznamenal predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Podujatie Pocta slobode - Tribute to Freedom 2019 sa začne o 18.30 h. Jeho súčasťou je výstava k 30. výročiu pádu železnej opony.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návštevnosť festivalu Sziget prekročí pol milióna, rekord ale nepadne
<< predchádzajúci článok
Hrad Revište ovládnu strašidlá, chystá sa Noc hradov a zrúcanín

Poctu slobode na Devíne vzdajú Tomáš Klus či Sima Martausová - diskusné fórum čitateľov