Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. mája 2007

Podľa Castra za pokus o únos lietadla sú zodpovedné USAPrezident Kuby Fidel Castro v pondelok obvinil Spojené štáty zo zodpovednosti za to, že dvaja kubánski vojenskí dezertéri sa minulý týždeň v Havane pokúsili uniesť lietadlo. Dezertéri pri pokuse o ...Zdieľať

HAVANA 8. mája (WEBNOVINY) - Prezident Kuby Fidel Castro v pondelok obvinil Spojené štáty zo zodpovednosti za to, že dvaja kubánski vojenskí dezertéri sa minulý týždeň v Havane pokúsili uniesť lietadlo. Dezertéri pri pokuse o únos lietadla a útek z krajiny zastrelili na letisku policajta. Zmarený pokus o únos bol "výsledkom prepustenia teroristického netvora," uviedol Castro v novinovom článku. Poukazoval tým na to, že z americkej väznice minulý mesiac prepustili Luisa Posadu Carrilesa, ktorý je vo Venezuele obvinený z účasti na útoku na kubánske lietadlo v roku 1976, pri ktorom zahynulo 73 ľudí. Kuba ho tiež obviňuje z pokusu o atentát na Castra v roku 2000 v Paname.

Kuba a Venezuela opakovane žiadali USA o vydanie Carrilesa, čo však Washington zamietol s tým, že mu tam hrozí mučenie. Carriles, ktorý všetky obvinenia Kuby a Venezuely odmieta, pracoval v rokoch 1965 až 1976 pre CIA.

SITA, AFP, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počas Dňa Zeme vyzbierali vyše 800 kg odpadu
<< predchádzajúci článok
V krajine opäť pristála raketa vypálená militantmi z Gazy