Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. augusta 2007

Podľa ĽS -HZDS zníženie sadzby DPH podporí knižnú kultúruĽS-HZDS podporuje zníženie sadzby DPH na knihy a učebnice od budúceho roka. Zníženie DPH je základné a nevyhnutné opatrenie, ktoré môže zodpovedný štát urobiť na podporu knižnej kultúry, ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. augusta (WEBNOVINY) - ĽS-HZDS podporuje zníženie sadzby DPH na knihy a učebnice od budúceho roka. Zníženie DPH je základné a nevyhnutné opatrenie, ktoré môže zodpovedný štát urobiť na podporu knižnej kultúry, uvádza na internetovej stránke strany bývalý predseda Republikovej rady Marián Klenko.

Návrh na zníženie sadzby DPH na knihy je v súlade s programovým vyhlásením vlády, pripomína Klenko s tým, že tento krok navrhovala ĽS-HZDS už v predchádzajúcom volebnom období a bol i súčasťou volebného programu strany. Ministerstvo kultúry má po dohode s ministerstvom financií pripraviť návrh, podľa ktorého sa budú od budúceho roka knihy a učebnice zdaňovať 10-percentnou daňou z pridanej hodnoty, uvádza Klenko. Zníženie DPH privítajú podľa neho nielen konzumenti, ale aj vydavatelia a predajcovia kníh, lebo by podporilo predaj kníh. "Preto sa dá očakávať, že po zavedení 10-percentnej DPH dôjde aj k reálnemu zníženiu cien tohto špecifického tovaru. Zníženie DPH je základné a nevyhnutné opatrenie, ktoré môže zodpovedný štát urobiť na podporu knižnej kultúry. Nebude mať pritom za následok dramatický výpadok príjmov štátu," uvádza Klenko. V súčasnom ekonomicky priaznivom prostredí je dôležité, aby podpora štátu smerovala k tým odvetviam, ktoré to najviac potrebujú, dodáva Klenko.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA menia postoj ku klimatickým zmenám
<< predchádzajúci článok
Skĺznite sa letom

Podľa ĽS -HZDS zníženie sadzby DPH podporí knižnú kultúru - diskusné fórum čitateľov