Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. decembra 2006

Podľa Mikolaja zriaďovatelia nemajú dôvod obrátiť sa na ÚSMinister školstva Ján Mikolaj si myslí, že zriaďovatelia neštátnych škôl nemajú dôvod na to, aby napadli na Ústavnom súde (ÚS) SR novelu zákona, ktorou sa presúva financovanie neštátnych ...Zdieľať

BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) - Minister školstva Ján Mikolaj si myslí, že zriaďovatelia neštátnych škôl nemajú dôvod na to, aby napadli na Ústavnom súde (ÚS) SR novelu zákona, ktorou sa presúva financovanie neštátnych základných umeleckých škôl a neštátnych školských zariadení zo štátu na samosprávy. "Nemajú ani logický, ani právny dôvod," povedal pre agentúru SITA Mikolaj.

Zároveň potvrdil, že bude ešte rokovať so Združením miest a obcí Slovenska o vypočítaní finančných prostriedkov na jedného žiaka, aby daňové úrady mohli posielať peniaze jednotlivým samosprávam. Šéf rezortu uviedol, že takéto nariadenie vlády by sa malo objaviť na rokovacom stole vlády 10 januára.

Financovanie neštátneho školstva prejde na obce, mestá a vyššie územné celky od 1. januára. Svojím podpisom to dnes definitívne odobril aj prezident.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koruna si pred Vianocami opäť vylepšila svoje maximum
<< predchádzajúci článok
Prezident podpísal vyššie dane pre nadštandardné príjmy