Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. novembra 2010

Podľa niektorých médií Valka zabili dve strelyNiektoré médiá spochybnili oficiálnu verziu vraždy prominentného advokáta Ernesta Valka v jeho dome v Limbachu. Denník ...Zdieľať
valko Dom zastreleného advokáta Ernesta Valka na Potočnej ulici v Limbachu.Foto: SITA BRATISLAVA 11. novembra 


Niektoré médiá spochybnili oficiálnu verziu vraždy prominentného advokáta Ernesta Valka v jeho dome v Limbachu. Denník Plus jeden deň a televízia TA3 priniesli správu o tom, že advokát mal údajne dve strelné rany a nie jednu, ako to uviedla polícia. Denník Plus jeden deň píše o zázname zasahujúcich zložiek na mieste činu, ktorý má redakcia k dispozícii. V zápise sa podľa denníka okrem iného uvádza: "Zistili sme, že zastrelený muž je už asi dve hodiny mŕtvy a má v tele dve strelné rany, ktoré sú nezlučiteľné so životom. Jednu do hlavy a jednu v oblasti hrudníka, mierenú priamo do srdca..." Podobnú správu priniesla aj TA3, ktorá sa pri informácii o možnosti dvoch strelných rán odvolala na zdroje blízke polícii. "Viacero indícii naznačuje, že renomovaného právnika pravdepodobne zastrelil nájomný vrah," uviedla televízia vo svojom spravodajstve.


Viac informácií najdete v týchto článkoch:

Valka strelili do srdca, našla ho exmanželka
Reakcie na vraždu právnika Ernesta Valka
Zahraničné médiá si mýlia Valka s Galkom


Polícia trvá na pôvodnej verzii
Polícia sa však stále drží pôvodnej verzie, ktorú prezentoval v utorok na tlačovej besede policajný prezident Jaroslav Spišiak. „Došlo k jednému výstrelu, ktorému obeť podľahla – strela spôsobila zranenia srdca a pľúc, nezlučiteľné so životom,“ uviedol vtedy Spišiak. Išlo o výstrel z krátkej guľovej zbrane, podľa Spišiakových slov Valka páchateľ zabil v pondelok čase od 18:47 do 22:45 zo vzdialenosti niekoľkých metrov. Na týchto informáciách naďalej trvá. "Všetky skutočnosti, o ktorých polícia mohla informovať verejnosť, boli medializované v utorok na tlačovej konferencii ministra vnútra a prezidenta Policajného zboru," uviedla hovorkyňa Prezídia PZ SR Denisa Baloghová.

Viaceré média informovali aj o tom, že Valko sa krátko pred vraždou sťažoval telefonicky dcére alebo kolegyni z advokátskej kancelárie, že v dome cíti acetón. Počas hovoru údajne spomenul, že ide otvoriť dvere, lebo niekto zvoní.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Lipšic povie budúci týždeň o vražde Valka viac (12. 11. 2010)
 Zahraničné médiá si mýlia Valka s Galkom (10. 11. 2010)
 LIPŠIC: V pondelok v noci zastrelili Ernesta Valka (9. 11. 2010)
 Detvai si nemyslí, že smrť Valka súvisí s jeho prácou (9. 11. 2010)
 Reakcie na vraždu právnika Ernesta Valka (9. 11. 2010)
 VALKO: Vražda Valka je podľa Rychetského otrasný a hanebný čin (9. 11. 2010)
 Zastrelili ho jednou ranou do srdca, našla ho exmanželka (9. 11. 2010)nasledujúci článok >>
Európsky trh oslabil, americký a japonský vzrástol
<< predchádzajúci článok
Mikloš robil cestovnej agentúre reklamu