Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. marca 2007

Podľa poisťovní Valentovič o dividendách hrubo zavádzaVyjadrenie ministra zdravotníctva, že zdravotné poisťovne majú na účtoch miliardu a chystajú si ju vyplatiť na dividendy, je podľa Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) SR hrubým zavádzaním, ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) - Vyjadrenie ministra zdravotníctva, že zdravotné poisťovne majú na účtoch miliardu a chystajú si ju vyplatiť na dividendy, je podľa Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) SR hrubým zavádzaním, ktoré nemá reálny základ. Ako pre agentúru SITA uviedol výkonný riaditeľ ZZP Eduard Kováč, minister sa týmto vyhlásením snaží zakryť svoje zlé návrhy zákonov, ku ktorým je množstvo zásadných pripomienok. "Zároveň sa snaží vyvolať negatívne emócie voči zdravotným poisťovniam," dodal Kováč.

Minister zdravotníctva Ivan Valentovič v nedeľu vyhlásil, že na účtoch zdravotných poisťovní je 1 alebo 1,2 mld. Sk, "kde sa len čaká, kedy sa dostanú mimo systému, že sa z nich vyplatia dividendy". Ministerstvo zdravotníctva chce tomuto zabrániť aj tým, že poisťovniam obmedzí tvorbu zisku.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Schering-Plough kúpi od Akzo Nobel divíziu za 11 mld. eur
<< predchádzajúci článok
Ďalší vojaci v Iraku budú podľa Busha ako pomocné jednotky

Podľa poisťovní Valentovič o dividendách hrubo zavádza - diskusné fórum čitateľov