Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. decembra 2006

Podľa premiéra Fica je oponentúra opozície bezzubáSchválenie štátneho rozpočtu na rok 2007 je podľa predsedu vlády Roberta Fica jasným dôkazom, že je možná kombinácia budovania sociálneho štátu s dodržiavaním prísnej finančnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) - Schválenie štátneho rozpočtu na rok 2007 je podľa predsedu vlády Roberta Fica jasným dôkazom, že je možná kombinácia budovania sociálneho štátu s dodržiavaním prísnej finančnej disciplíny. Rovnako je podľa neho aj dôkazom záujmu vlády splniť maastrichtské kritériá potrebné na prijatie eura v januári 2009. „Štátny rozpočet je dôkazom toho, že sa nenaplnili očakávania, o ktorých sa toľko hovorilo bezprostredne po parlamentných voľbách, že niečo rozbijeme, rozvrátime reformy, a že bude hrobárom akýchsi obrovských úspechov predchádzajúcej vlády."

Oponentúru opozície označil premiér za bezzubú. „Nenašli sa žiadne významnejšie argumenty, pretože rozpočet bol nastavený na deficit 2,9 percenta a na ciele do budúcnosti,“ povedal Fico. Skutočnosť, že opozícii neprešiel ani jeden pozmeňujúci návrh komentoval, že mali na to dosť rokov, čo boli pri moci. Tváriť sa teraz, že sú najsociálnejší, najkultúrnejší a najsolidárnejší, považuje Fico za farizejstvo.

Minister financií Jan Počiatek označil rozpravu za „do veľkej miery vecnú.“ Politických argumentov bolo podľa neho minimum. Je veľmi spokojný, že sa vláda dostala až do tejto fázy a ukončila najdôležitejšiu etapu konsolidácií po prevzatí moci. Šéf parlamentu Pavol Paška si myslí, že sa podarilo vytvoriť dôstojné prostredie pre rokovanie o štátnom rozpočte a teší sa už na schvaľovanie ďalšieho rozpočtu.

Fico ďalej ocenil súdržnosť a stabilitu vo vnútri koalície. Rovnako aj ministra financií, ktorý podľa neho prešiel politickou skúškou a prisľúbil mu, že ak predloží počas sviatkov „dovolenkový lístok,“ podpíše mu ho.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmrazenie rokovaní EÚ s Tureckom je pre SR neprijateľné
<< predchádzajúci článok
Súdy o 34 % akcií Transpetrolu pokračujú