10. januára 2009

Poláškova prehra v semifinále štvorhry v Brisbane

Slovenský tenista Filip Polášek a Travis Parrott z USA prehrali v sobotňajšom semifinále štvorhry na turnaji ATP Brisbane International v austrálskom Brisbane (dotácia 484 750 USD, tvrdý povrch ...

BRISBANE 10. januára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Filip Polášek a Travis Parrott z USA prehrali v sobotňajšom semifinále štvorhry na turnaji ATP Brisbane International v austrálskom Brisbane (dotácia 484 750 USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s takisto nenasadeným francúzskym párom Marc Gicquel, Jo-Wilfried Tsonga za 106 minút tesne 5:7, 7:6 (4), 7:10 (zápasový tajbrejk).

Slovensko-americkej dvojici sa vypomstilo, že v úvodnom sete nevyužila náskok brejku. V druhej časti však boli držitelia vlaňajšieho titulu z Petrohradu na pokraji prehry, keď ich súperi viedli 4:1 s jedným brejkom. Debloví špecialisti si napokon predsa len vynútili aspoň tajbrejk, v ktorom síce povolili Francúzom vyrovnať z 0:3 s jedným minibrejkom na 3:3, potom si však ďalšou sériou troch získaných bodov vypracovali 3 setbaly v rade a premenili druhý z nich. V tzv. supertajbrejku Polášek a Parrott neustále boli pozadu (1:3, 2:4, 4:7). Nádej im síce svitla pri rebrejku na 7:8 dosiahnutom dvojchybou protivníkov, nezvládli však vlastný servis.
Zdolaní si odnášajú z Brisbane 90 renkingových bodov a spoločný šek na 7350 USD. Dvadsaťtriročný Polášek (35. v párovom počítačovom poradí), úradujúci domáci Tenista roka, má na konte okrem spomenutého Petrohradu aj vlaňajší titul zo švajčiarskeho Gstaadu po boku Čecha Jaroslava Levinského a finálovú účasť vo Valencii.

Gicquel a Tsonga budú bojovať o trofej s tiež nenasadeným španielsko-nemeckým tandemom ľavákov Fernando Verdasco, Mischa Zverev.

Štvorhra - semifinále:
Marc Gicquel, Jo-Wilfried Tsonga (Fr.) - Travis Parrott, Filip Polášek (USA/SR) 7:5, 6:7 (4), 10:7 (zápasový tajbrejk) za 106 minút