Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. augusta 2007

Polícia nemá peniaze na kamery do áutKorupciu v dopravnej polícii chce Prezídium Policajného zboru (PZ) odstrániť inštalovaním kamier do všetkých áut dopravnej mestskej polície. Tento zámer avizoval minulý rok v septembri prezident ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Korupciu v dopravnej polícii chce Prezídium Policajného zboru (PZ) odstrániť inštalovaním kamier do všetkých áut dopravnej mestskej polície. Tento zámer avizoval minulý rok v septembri prezident PZ Ján Packa. Doteraz však policajné autá nie sú vybavené kamerami, ktoré by zaznamenávali rozhovor policajta s občanom, ktorý pácha priestupok. Dôvod je jednoduchý, polícia nemá na to potrebné financie.

"Kamery sme ešte neinštalovali, čakáme na peniaze, ktoré nám má na tento účel poskytnúť Európska únia (EÚ)," uviedol pre agentúru SITA zástupca hovorcu Prezídia PZ Viktor Plézel. Podľa neho má ísť z EÚ na tento projekt až 90 percent z celkového objemu potrebných financií, zvyšných 10 percent má vynaložiť slovenská strana. Ktorá firma dodá pre PZ potrebné kamery ešte nie je jasné. "Máme už predstavu, aké parametre by mali tieto kamery mať. Keď nám pridelia financie z EÚ, vyhlásime výberové konanie," uviedol zástupca hovorcu prezídia PZ.

Kamery by mali v budúcnosti zaznamenávať rozhovor dopravných policajtov s kontrolovanými šoférmi a obmedziť tak korupciu v polícii. "V prípade, že sa policajt bude rozprávať so šoférom mimo dosahu kamery, bude mať problém to vysvetľovať," zdôraznil pred rokom prezident PZ Packa.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pace poprel, že Bushovi odporučil znížiť počet vojakov v Iraku
<< predchádzajúci článok
Požiare pripravili o život už 41 ľudí