Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. júna 2012

Polícia sa v prípade Ernesta Valka nefláka, tvrdí R. KaliňákMinister vnútra Robert Kaliňák verí, že sa podarí vyriešiť vraždu známeho právnika Ernesta Valka, ale je opatrný v odhadovaní termínu, kedy sa tak stane. „Som rád, že tím, aj ...Zdieľať
valko BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Minister vnútra Robert Kaliňák verí, že sa podarí vyriešiť vraždu známeho právnika Ernesta Valka, ale je opatrný v odhadovaní termínu, kedy sa tak stane.


„Som rád, že tím, aj ľudia, ktorí túto vec robia, svoje úsilie nevzdávajú a progres v tej kauze bol aj po takomto dlhom čase,“ povedal Kaliňák.

Pripomenul, že už aj staršiu kauzu vraždy študenta Daniela Tupého preberali s pomerne veľkým časovým odstupom od spáchania, a tak je tomu aj v prípade Valkovej vraždy.

„Ale myslím si, že v tomto prípade došli policajti ďalej a je už len otázka, ako ten prípad dokončia,“ povedal minister s tým, že na nich nemožno vyvíjať tlak, lebo by mohlo dôjsť k chybám, ktoré by sa mohli vrátiť na súde. Kaliňák si nemyslí, že by sa pri tejto kauze polícia „flákala“ alebo nerobila svoju prácu dobre. Podľa jeho názoru je v poriadku, že sa prípad stále vyšetruje ako vražda a nie úkladná vražda, kedy sa páchateľ pripravuje a čin si plánuje.

Bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak naznačil v polovici mája pre denník SME, že Valkovým vrahom mohol byť lupič. „Nebolo to vykonané tak, že vrah čakal s úmyslom ho zavraždiť,“ povedal Spišiak pre SME. Potvrdil to aj minister vnútra Robert Kaliňák. „Modus operandi vykazuje znaky lúpeže,“ povedal.

Prípad Valkovej vraždy dozoruje riaditeľ odboru osobitného určenia generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky a ten neverí, že vražda právnika Ernesta Valka by mohla byť nešťastnou náhodou. „Pri takých závažných trestných činoch málokedy dôjde k takému následku, ako nastal, náhodou,“ povedal Šufliarsky.

Zastreleného advokáta Valka našla jeho bývalá manželka a dcéra 8. novembra 2010 večer o 22:45 v jeho dome v Limbachu. Do domu sa prišli pozrieť preto, že Valko dlhší čas nezdvíhal mobilný telefón. Bývalého predsedu Ústavného súdu ČSFR našli v obytnej časti domu. Vrah ho zastrelil spredu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 K vražde Valka vypovedal údajný šéf sýkoriek Dlhý Laco (22. 5. 2012)
 Ernesta Valka zrejme prekvapil pred smrťou lupič (15. 5. 2012)
 Daniel Lipšic stále verí v objasnenie Valkovej vraždy (5. 11. 2011)
 Vyšetrovanie vraždy Ernesta Valka pokročilo (25. 8. 2011)
 LIPŠIC: Polícia sa pri objasnení Valkovej vraždy posúva (20. 7. 2011)
 Vyšetrovací tím už vie, ako mohla prebehnúť vražda Valka (24. 5. 2011)
 Anonymný list o Valkovej vražde bol nepravdivý (2. 4. 2011)
 Rozsah verzií pri vyšetrovaní vraždy Ernesta Valka sa zužuje (1. 4. 2011)
 Spišiak o vyšetrovaní vraždy Ernesta Valka mlčí (21. 2. 2011)
 SPIŠIAK: Polícia má stále viacej motívov vraždy E. Valka (10. 12. 2010)nasledujúci článok >>
Vláda odklepla novelu o krúžkoch, asociácii sa nepozdáva
<< predchádzajúci článok
Dlhová kríza nemá podľa Merkelovej rýchle riešenie

Polícia sa v prípade Ernesta Valka nefláka, tvrdí R. Kaliňák - diskusné fórum čitateľov