Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. februára 2019

Polícia vyhlásila Týždeň bezpečnosti na cestách Košického krajaJedným z opatrení v súvislosti s negatívnym vývojom dopravných nehôd s účasťou chodcov na území Košického kraja je Týždeň bezpečnosti na cestách ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Košice 11. februára (TASR) - Jedným z opatrení v súvislosti s negatívnym vývojom dopravných nehôd s účasťou chodcov na území Košického kraja je Týždeň bezpečnosti na cestách Košického kraja. Od pondelka do piatka (15. 2.) ho vyhlásil krajský policajný riaditeľ. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová s tým, že cieľom je pozitívne ovplyvniť vývoj dopravnej nehodovosti.


"V tomto siedmom týždni počas zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky, najmä vo vzťahu k nemotorovým účastníkom, budú preventívne pôsobiť policajti – preventisti, ktorí budú priamo v teréne, na rizikových miestach a úsekoch v jednotlivých okresoch," povedala. Budú najmä na miestach, kde dochádza ku kolíziám s chodcami, či už z dôvodu nedostatočnej viditeľnosti alebo ich náhlym vstupom na vozovku.

Podľa jej slov sa takmer dennodenné výzvy polície míňajú účinku. "O tom svedčia zistené priestupky na úseku cestnej premávky v uplynulom týždni (4. 2. - 10. 2.). Na cestách Košického kraja došlo k 25 dopravným nehodám, pri ktorých ťažké zranenia utrpeli traja ľudia a deväť osôb sa zranilo ľahko. Došlo k jednej dopravnej nehode pod vplyvom alkoholu, chodci mali účasť na štyroch dopravných nehodách. Požitie alkoholických nápojov u vodičov dopravných prostriedkov bol zistený v dvanástich prípadoch, pričom presne polovica vodičov 'nafúkala' nad jedno promile," spresnila Mésarová.

Ako dodala, v minulom týždni policajti v kraji zistili spolu 1759 priestupkov, z toho 465 za prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti jazdy. U chodcov zistili 147 priestupkov, v blokovom konaní bolo riešených 123 z nich, napomenutím 24. Cyklisti porušili pravidlá cestnej premávky v 14 prípadoch.

Na území Košického kraja vykoná polícia kontrolu aj v stredu (13. 2.), zameraná bude najmä na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi cestnej premávky. "Sústredíme sa aj na vodičov a tých účastníkov cestnej premávky, ktorí porušujú jej pravidlá agresívnym a arogantným spôsobom," uzavrela.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začína sa ďalšie kolo obchodných rokovaní medzi USA a Čínou
<< predchádzajúci článok
Daniari spustili registráciu dátových úložísk k pokladniciam

Polícia vyhlásila Týždeň bezpečnosti na cestách Košického kraja - diskusné fórum čitateľov