Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júla 2012

Polícia zadržala v Spišskej Novej Vsi hľadanú osobu a drogyMarihuanu, jednu hľadanú osobu a ďalšie delikty odhalil nočný policajný záťah v jednom z barov v Spišskej Novej Vsi. Ako ďalej agentúru SITA informoval košický policajný ...Zdieľať
kuklaci BRATISLAVA/ KOŠICE 22. júla (WEBNOVINY) - Marihuanu, jednu hľadanú osobu a ďalšie delikty odhalil nočný policajný záťah v jednom z barov v Spišskej Novej Vsi.


Ako ďalej agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, policajná akcia zameraná na pátranie po osobách, veciach, zbraniach, omamných a psychotropných látkach sa jednom zo spišskonovoveských barov uskutočnila v nedeľu od polnoci do pol piatej nad ránom.

Policajti sa podľa Szabóa počas akcie zamerali aj na osoby hlásiace sa k extrémistickým skupinám, na predchádzanie rušenia verejného poriadku, porušovania autorských práv, dodržiavanie predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou - najmä v súvislosti s predajom alkoholických nápojov a tabakových výrobkov či na páchanie inej trestnej činnosti.

Na akcii sa preto spolu s košickou krajskou políciou podieľali aj inšpektori práce, zástupcovia colného kriminálneho úradu a zo Slovgramu (nezávislá spoločnosť výkonných umelcov a výrobcov zvukových a zvukovo-obrazových záznamov).

Policajti počas akcie na viacerých miestach v bare zaistili canabis presne nezisteného množstva v šiestich vreckách a troch cigaretách. To, či ide skutočne o marihuanu potvrdí expertíza. Policajti tiež predviedli 13 osôb, jednu osobu zadržali, vypátrali jednu hľadanú osobu a preverili spolu 69 ľudí.

Zaistili aj CD nosiče a pred barom dali päť blokových pokút za dopravné priestupky. Po akcii spišskonovoveskí policajti začali trestné stíhanie vo veci pre trestné činy nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a tiež pre porušovanie autorského práva. Počas akcie nebol narušený verejný poriadok a nik sa nezranil, dodal Szabó.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euro je nezrušiteľné, tvrdí Mario Draghi
<< predchádzajúci článok
Letnú prestávku by mohli mať ministri v auguste

Polícia zadržala v Spišskej Novej Vsi hľadanú osobu a drogy - diskusné fórum čitateľov