Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. augusta 2021

Politici si pripomínajú výročie SNP, Matovič je hrdý na našich predkovSlováci ukázali, že hrdosť, odvaha a ľudskosť sú viac, ako pôžitky z kolaborácie s nacistickým Nemeckom. ...Zdieľať
4o8a6668 676x451 29.8.2021  -
Slováci ukázali, že hrdosť, odvaha a ľudskosť sú viac, ako pôžitky z kolaborácie s nacistickým Nemeckom. Uviedol to líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a minister financií SR Igor Matovič na pietnom akte v Bratislave vo svojom príhovore veteránom SNP.

Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO v tlačovej správe informoval, že význam odkazu SNP si predstavitelia hnutia dôstojne pripomínajú na viacerých miestach Slovenska.

SNP symbolicky trvá


Matovič poukázal na to, že národ formuje svoj charakter práve v kritických situáciách. „Som hrdý na našich predkov, ktorí nám pripomenuli, že dôstojným národom sme vtedy, ak sa vieme s rovným chrbtom postaviť potupe a zlu, a to aj s nasadením vlastných životov,“ povedal.

Praje všetkým, aby nikdy nezabudli na to, čo sa stalo a aby nikdy nezabudli, že SNP symbolicky naďalej trvá. Vysvetlil, že každý jeden deň sa bojuje o charakter, slobodu a o to, aby aj do budúcna Slováci mohli zostať dôstojným národom.

Najlepšia tradícia Slovákov


Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš vyhlásil, že SNP predstavuje najlepšiu tradíciu Slovákov v odpore voči nenávistnej a extrémistickej ideológii.

Vďaka statočnosti bežných ľudí v oných kritických časoch mohlo Slovensko na konci vojny hrdo stáť na strane víťazov,“ dodal.

Finančný príspevok


Parlament 22. júna žijúcim účastníkom národného boja za oslobodenie schválil mimoriadne jednorazové zvýšenie finančného príspevku o 630 eur.

Zákon do parlamentu predkladal predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa. Príspevok je hradený z rozpočtovej kapitoly Ministerstva kultúry SR.

Toto je to najmenej, čo pre našich hrdinov môžeme urobiť. Na rozdiel od bývalej vlády, ktorá im len sľubovala, my reálne konáme,“ zdôraznil minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Odkaz odvahy a odhodlanosti


Odkaz odvahy a odhodlanosti bojovať za ideály je potrebné odovzdávať ďalším generáciám. Predsedníčka strany Za ľudí a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová to uviedla pri príležitosti 77. výročia SNP, ktoré si Slovensko pripomína práve dnes. Jej vyjadrenie poskytlo tlačové oddelenie strany.

Remišová považuje SNP za výrazný medzník v slovenskej histórií. Je podľa nej príbehom odvahy, solidarity a statočnosti.

Tisíce ľudí sa postavili zločinnému režimu a za ideál slobody dokázali položiť život. Aj súčasné udalosti vo svete nám ukazujú, aká krehká je sloboda a ako ľahko o ňu národ môže prísť. Preto tento odkaz odvahy a odhodlanosti bojovať za ideály treba odovzdávať ďalším generáciám, aby nezabudli, že za slobodu a svojbytnosť národa sa oplatí bojovať,“ povedala.


Zdroj: Webnoviny.sk - Politici si pripomínajú výročie SNP, Matovič je hrdý na našich predkov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Biden sa obáva ďalšieho útoku na letisko v Kábule, varuje pred touto hrozbou
<< predchádzajúci článok
Prekonanie covidu môže údajne chrániť pred deltou lepšie ako vakcína

Politici si pripomínajú výročie SNP, Matovič je hrdý na našich predkov - diskusné fórum čitateľov