Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. decembra 2011

Polovica Američanov Baracka Obamu nenávidí, druhá milujeAmerickému prezidentovi Barackovi Obamovi hrozí, že po budúcoročných voľbách bude musieť odísť z Bieleho domu. Z najnovšieho prieskumu tlačovej agentúry Associated Press a ...Zdieľať
obama WASHINGTON 16. decembra (WEBNOVINY) - Americkému prezidentovi Barackovi Obamovi hrozí, že po budúcoročných voľbách bude musieť odísť z Bieleho domu.


Z najnovšieho prieskumu tlačovej agentúry Associated Press a spoločnosti GFK vyplýva, že väčšina obyvateľov USA si želá, aby Obama skončil v kresle prezidenta.

Tento názor zdieľa 52 percent opýtaných, zatiaľ čo 43 percent respondentov by bolo radšej, keby Obama vo svojej funkcii pokračoval.

Prieskum uskutočnili od 8. do 12. decembra na reprezentatívnej vzorke 1000 dospelých Američanov. Štatistická odchýlka sa pohybuje na úrovni štyroch percent.

Zatiaľ nie je jasné, koho v prezidentských voľbách v roku 2012 postaví Republikánska strana proti demokratovi Obamovi. Jeden z favoritov Herman Cain nedávno z boja o republikánsku nomináciu odstúpil po tom, ako sa verejnosť dozvedela o jeho údajnej sexuálnej afére.

Najpravdepodobnejším kandidátom tak zostáva massachusettský guvernér Mitt Romney. Ten sa o nomináciu republikánov uchádzal aj pred štyrmi rokmi, strana však nakoniec do súboja proti Obamovi postavila vojnového veterána Johna McCaina.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ovocno džúsy budú mať jasnejšie názvy podľa obsahu zloženia
<< predchádzajúci článok
Jazda mladého šoféra spôsobila tragédiu

Polovica Američanov Baracka Obamu nenávidí, druhá miluje - diskusné fórum čitateľov