Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. apríla 2021

Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň, stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusuPoľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň. Do 18. apríla tak naďalej zostanú zatvorené školy, hotely, obchodné centrá, reštaurácie, kluby, divadlá či ...Zdieľať
virus_outbreak_poland_94259 6ac07d69af5241f9bb820e42740385a1 676x440 7.4.2021  - Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň. Do 18. apríla tak naďalej zostanú zatvorené školy, hotely, obchodné centrá, reštaurácie, kluby, divadlá či športoviská. Krajina stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu a má už zaplnených viac ako 34 500 nemocničných lôžok, zhruba 80 percent, pre pacientov s ochorením COVID-19.


Minister zdravotníctva Adam Niedzielski v stredu informoval, že v Poľsku zaznamenali prípady brazílskeho, juhoafrického a nigérijského variantu koronavírusu. Prevládajúci variant je však zatiaľ ten, ktorý po prvý raz identifikovali vo Veľkej Británii a podľa vedcov je nákazlivejší aj smrteľnejší.


Minulý týždeň Poľsko v priemere zaznamenalo zhruba 35-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a 600 súvisiacich úmrtí denne. Celkovo Poľsko eviduje už 55-tisíc úmrtí v dôsledku COVID-19.

V 38-miliónovej krajine dosiaľ podali takmer 6,8 milióna dávok vakcín proti koronavírusu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň, stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri zrážke autobusu s autom sa zranila pasažierka, na mieste zasahovali aj hasiči
<< predchádzajúci článok
Národné centrum zdravotníckych informácií začína s odborníkmi diskusiu o zelených certifikátoch

Poľsko predlžuje lockdown o ďalší týždeň, stále zápasí s vysokým nárastom prípadov koronavírusu - diskusné fórum čitateľov