Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. augusta 2006

Poplach na palube lietadla spôsobila klaustrofobická ženaŽena na palube lietadla, ktoré muselo v stredu núdzovo pristáť v Bostone, rozrušila posádku klaustrofobickým záchvatom a pravdepodobne nemala pri sebe žiadne predmety, ktoré by ohrozovali ...Zdieľať

BOSTON 16. augusta (WEBNOVINY) - Žena na palube lietadla, ktoré muselo v stredu núdzovo pristáť v Bostone, rozrušila posádku klaustrofobickým záchvatom a pravdepodobne nemala pri sebe žiadne predmety, ktoré by ohrozovali bezpečnosť. Uviedol to v stredu George Naccara, bezpečnostný riaditeľ z Úradu pre bezpečnosť dopravy na letisku v Bostone.

Podľa Naccaru nič nenaznačovalo tomu, že by mohlo ísť o terorizmus a poprel predchádzajúce správy o tom, že sa u ženy našla vazelína, skrutkovač, zápalky a odkaz, v ktorom by sa spomínala al-Kájda. Hovorca bostonského letiska, ktorú informáciu potvrdil, svoje tvrdenie odvolal.

Žena, ktorá celý zmätok spôsobila, povedala, že trpí klaustrofóbiou a počas letu dostala záchvat, pričom sa dostala do sporu s posádkou, uviedol Naccara. Rozruch na palube bol dostatočný na to, aby týždeň po zmarení avizovaných teroristických útokov na transatlantické lety vystrašil pilota, ktorý vyslal poplašný signál o mimoriadnej situácii na palube lietadla. Transatlantický let z londýnskeho letiska Heathrow do Washingtonu v Spojených štátoch amerických bol vzápätí presmerovaný a lietadlo za sprievodu dvoch bojových stíhačiek pristálo na medzinárodnom letisku Logan v Bostone.

Na palube lietadla spoločnosti United Airlines sa nachádzalo 183 pasažierov a 12-členná posádka. Po pristátí lietadla prevzala kontrolu nad lietadlom štátna a federálna polícia. Všetci cestujúci boli vyvedení z lietadla a autobusmi prevezení na vypočúvanie. Batožinu vyložili na pristávaciu dráhu, kde ju mala kontrolovať polícia a vycvičené

sita,ap


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister obrany nariadil prešetrenie ofenzívy v Libanone
<< predchádzajúci článok
Zatkli šéfa tijuanského drogového kartelu