28. novembra 2014

Poprad trojzápasovú sériu bez výhry neprerušil, Nitre podľahol 1:3

Radosť hráčov Nitry po góle v zápase 28. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra a HK Poprad 28. novembra 2014 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Nitra 28. novembra (TASR) - Poprad prišiel pod Zobor so snahou prerušiť trojzápasovú sériu bez víťazstva, no vedenia v stretnutí sa ujali Nitrania. V 12. minúte unikol hosťujúcej obrane Lukáš Novák po prihrávke od Stümpela, obišiel aj brankára Kostúra a zakončil do prázdnej bránky - 1:0.

V druhej tretine videli diváci rovnako rýchly hokej s množstvom streleckých pokusov (27) a niekoľkými dobrými príležitosťami, no sieť sa ani na jednej bráne nerozvlnila.

V 49. minúte sa Nitranom podarilo streliť druhý gól, obranca Bednár vystrelil od modrej čiary, Kostúrovi puk vypadol a Slovák ho poslal do brány. O tri minúty dosiahli hostia kontaktný gól, Boltun poslal puk medzi Lakosilove betóny a dostal Poprad späť do hry. V 56. minúte však hostí schladil domáci Pupák, ktorý po závare pred Kostúrom napokon z medzikružia namieril presne a stanovil výsledok na 3:1.

HK Nitra - HK Poprad 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 12. L. Novák (Stümpel), 49. Slovák (Bednár, J. Ručkay), 56. Pupák (Štefanka, Mezei) - 51. Boltun (Hvila, Sýkora). Rozhodovali: Jonák - Orolín, Tvrdoň, vylúčení: 6:6, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, 2717 divákov

Hlasy po zápase:

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Išlo o súboj dvoch tímov zo špice tabuľky, bolo to vyhecované. Hlavne dôrazom sme to všetko zvládli a vyhrali sme."

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Ťažké stretnutie, ale do poslednej chvíle vyrovnané. Nedokázali sme vyrovnať napriek presilovkám, v tretej tretine sme urobili chyby a inkasovali rozhodujúce góly."