30. novembra 2011

Popradským Levom sa doma darí, zdolali favorizované Dinamo

Domáci HC Lev Poprad zvíťazil v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad OHK Dinamo Moskva 4:3 po samostatných nájazdoch. V riadnom hracom čase si Popradčania vynútili ...

hc lev poprad ohk dinamo moskva POPRAD 30. novembra (WEBNOVINY) - Domáci HC Lev Poprad zvíťazil v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad OHK Dinamo Moskva 4:3 po samostatných nájazdoch.

V riadnom hracom čase si Popradčania vynútili predĺženie, hoci dvakrát mali dvojgólové manko. Po 60 minútach napokon svietilo na ukazovateli skóre 3:3.

Po bezgólovej úvodnej časti sa ako prví tešili z presného zásahu hostia, keď sa presadil Kokarev. V 31. min najprv zvýšil náskok Moskovčanov Kozlov, ale už o niekoľko sekúnd znížil Bartečko na 1:2. V 34. poslal Dinamo opäť do dvojgólového vedenia Šafigulin. V treťom dejstve dokázali Popradčania dať dva góly a zároveň už neinkasovali.

HC Lev Poprad - OHK Dinamo Moskva 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 31. Bartečko (L. Nagy), 48. Sekáč (Sigalet), 49. Š. Novotný (Špirko), rozh. sam. nájazd Pilař - 26. Kokarev (Pestunov), 31. V. Kozlov (Klepiš, Sojin), 34. Šafigulin (Kvapil)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Bondar, Šemiakin - Streľcov, Tarasov (všetci Rus.), 4500 divákov (vypredané)

HC Lev: J. Laco - Pilař, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Lewis, T. Klouček, Hellström - Bartečko, V. Nedorost, L. Nagy - Rudolf Huna, Juraj Mikúš, Netík - Špirko, Š. Novotný, Chabada - Fabricius, Lundberg, Sekáč
OHK Dinamo: Jerjomenko - Jalasvaara, Solovjov, Graňák, F. Novák, Velikov, Bojkov, Barincev - V. Kozlov, Sojin, Klepiš - Komarov, Gorovikov, Tolpeko - Kokarev, Pestunov, Mosaľov - Černov, Šafigulin, Kvapil

I. tretina

Domáci mali hneď v úvode presilovku a Jerjomenko sa musel mať na pozore. V 2. min ramenom vyrazil dobrú strelu Juraja Mikúša. Hra sa potom upokojila, obe mužstvá pozorne strážili svoju obrannú modrú a nepúšťali súpera do nebezpečnej blízkosti. Dinamo mohlo otvoriť skóre takisto v početnej výhode, Lacovu bránku však hosťujúci hokejisti ostreľovali len "slepými".

V 11. min vybojovali "levi" puk pre Mezeia, po jeho tvrdej strele sa takmer dostal ku koncovke Bartečko. Najväčšiu šancu si v prvej tretine vypracoval český krídelník domácich Netík, ktorý sa kľučkou prepracoval do ideálnej pozície, následne sa však nestihol zorientovať Rudolf Huna a nedopravil puk za čiaru.

Bol to práve Huna, ktorý neskôr nabil Mihálikovi, ale ani ten Jerjomenka neprekonal. Gólman Moskovčanov si musel v závere prvej dvadsaťminútovky pripadať ako na strelnici, najmä Pilař pálil všetko na bránku.

II. tretina

V 24. minúte nastala zaujímavá situácia, keď arbitri signalizovali popradské vylúčenie, no Laco bol po skrumáží v rohu klziska presvedčený, že je to naopak, a vykorčuľoval z bránky.

Našťastie pre Poprad bol puk na opačnom konci plochy. V následnej početnej výhode hostí pálil od modrej Graňák, no nedal. Dinamo pridalo a podarilo sa mu otvoriť skóre: štyri sekundy po naskočení vylúčeného Pilařa na ľad Pestunov našiel pred Lacom voľného Kokareva a Moskovčania viedli. Druhý gól mal na hokejke najskôr Mosaľov, ktorý v nájazde prestrelil Lacovu bránku, z ďalšej akcie neuspel Šafigulin.

Po polovici stretnutia sa roztrhlo vrece s gólmi a v priebehu sedemnástich sekúnd lovili puk zo siete obaja gólmani. Najskôr po rýchlom prechode do útočného pásma nikým nekrytý Kozlov prekvapil Laca tvrdou strelou a bolo 0:2. "Levi" okamžite odpovedali kapitánom Bartečkom, ktorému sa v neprehľadnej situácii podarilo prekonať Jerjomenka. V 34. min už Dinamo znovu viedlo dvojgólovým rozdielom. Laco síce chytil Kvapilov nájazd, ale po druhej dorážky ho bezmocného prekonal aktívny Šafigulin - 1:3. V závere druhého dejstva hral Lev 71 sekúnd v početnej výhode o dvoch hráčov a po 24 sekundách aj strelil gól, arbitri však predtým prerušili hru, a tak sa skóre nezmenilo.

III. tretina, predĺženie a nájazdy

V 45. min mohol náskok Dinama zvýšiť Kvapil, puk po jeho koncovke skončil len na Lacovi. Tucet minút pred treťou sirénou Popradčania súpera dokonale zaskočili a počas 23 sekúnd vyrovnali.

Najprv Sigalet poslal do brejku Sekáča, ktorý - hoci tiesnený - znížil. Jerjomenko kapituloval aj z ďalšej akcie po dorážke Novotného - 3:3. Popradčania dostali krídla, zlepšili pohyb a povzbudzovaní vypredaným hľadiskom sa hnali za vedúcim gólom.

V 56. minúte pálil Netík, hostia však upratali vyrazený puk aj spolu s Chabadom do bezpečia. V riadnej hracej dobe napokon už gól nepadol a muselo sa predlžovať.

V nadstavenom čase boli aj vďaka presilovej hre aktívnejší hostia, ale Laco si dával pozor. Dobré príležitosti na strelenie gólu mali na jednej strane Filip Novák, na druhej Ladislav Nagy, no vyrovnané stretnutie našlo svojho víťaza až v samostatných nájazdoch. V nich padlo päť gólov, o triumfe Popradčanov rozhodol Pilař.