Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Víkend

20. apríla 2009

Populárna Detská železnička v Čermeli začne premávať 1. májaPopulárna košická Detská železnica, ktorá premáva z Čermeľa na Alpinku a späť, bude aj tento rok uvedená do prevádzky 1. mája od 9:00 za účasti primátora mesta Košice Františka Knapíka. ...Zdieľať
KOŠICE 20. apríla (WEBNOVINY) – Populárna košická Detská železnica, ktorá premáva z Čermeľa na Alpinku a späť, bude aj tento rok uvedená do prevádzky 1. mája od 9:00 za účasti primátora mesta Košice Františka Knapíka. Nadchádzajúci víkend 25. a 26. apríla v košickom rušňovom depe slávnostne oživia 125-ročnú parnú mašinku Katku, ktorá na detskej železnici ťahá historické vagóniky.


„Novinkou bude, že na 1. mája, keď sa začínajú Dni mesta Košice, Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) zabezpečí pre verejnosť bezplatnú dopravu do Čermeľa zo Staničného námestia historickou električkou s prestupom na autobus na Štadióne Lokomotívy,“ informovala marketingová konzultantka DPMK Monika Murová.

Detská železnica bude tento rok premávať do 6. septembra. Deti do šesť rokov cestujú zadarmo, cestovné pre deti od 6 do 15 rokov je 50 centov, cestujúci nad 15 rokov zaplatia jedno euro a za zviera tiež jedno €. Na zastávku Detskej železnice „Čermeľ“ sa cestujúci môžu dopraviť autobusovými linkami MHD.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Program A4 - nultý priestor máj 2009
<< predchádzajúci článok
Susan Boyle verí, že sláva zaženie jej osamelosť