Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

03. januára 2018

Poriadková služba začína v Liptovskom Mikuláši hliadkovať v osadáchIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Roman Hanc
 
Liptovský Mikuláš 3. januára (TASR) - Dohliadať na poriadok a bezpečnosť v marginalizovaných komunitách v Liptovskom Mikuláši je hlavným cieľom občianskej poriadkovej služby, ktorá v týchto dňoch začína svoju činnosť. Mesto na tento projekt získalo 120.000 eur z externých zdrojov. TASR informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.


Do služby nastupujú štyria členovia a jeden koordinátor, ktorí sa budú striedať v dopoludňajšej a popoludňajšej zmene. Ráno hliadka dozrie na deti na priechodoch pre chodcov na Nábreží 4. apríla smerom k Základnej škole M. R. Martákovej a Základnej škole Dr. A. Stodolu. "Ďalej bude kontrolovať a nahlasovať túlavé psy, okolie kontajnerov na odpad, aby nevznikali požiare," vysvetlila Marcela Pavkovčeková z Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši.

Hliadka bude preventívne pôsobiť proti vzniku nelegálnych skládok odpadu a nahlási nelegálne stavby. "Základom však je, že sa vybuduje dobrý vzťah s marginalizovanou rómskou komunitou," spresnila Pavkovčeková. Poriadková služba bude dohliadať v osade Hlboké, na Priemyselnej a Vrbickej ulici.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Karlovej Vsi zhoreli kontajnery, poškodené bolo aj auto
<< predchádzajúci článok
ROK 2017 V SR: Odvolali Plavčana, zatkli Ruska, vymenovali Laššákovú

Poriadková služba začína v Liptovskom Mikuláši hliadkovať v osadách - diskusné fórum čitateľov