Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. mája 2015

Poslanci a poľovníctvo: Lebocký rád vábi a loví srncov, Simon diviakyPoľovníctvo je dedičné, zhodujú sa v tom poslanci NR SR a vášniví poľovníci Tibor Lebocký (Smer-SD) a Zsolt Simon (Most-Híd). Obaja sa k nemu dostali ako deti cez ...Zdieľať
Zsolt Simon Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 23. mája (TASR) - Poľovníctvo je dedičné, zhodujú sa v tom poslanci NR SR a vášniví poľovníci Tibor Lebocký (Smer-SD) a Zsolt Simon (Most-Híd). Obaja sa k nemu dostali ako deti cez svojich starých rodičov a rodičov. Lebocký rád loví srncov, Simon preferuje diviaky.


"Poľovníctvo je rodinná tradícia. Som predstaviteľom tretej generácie v rodine. V podstate sa to dedí," povedal Lebocký. Od detstva je pre neho poľovníctvo relax. "Odmalička som bol takmer každý víkend v poľovnom revíri, vedený k tomu, aby som sa postaral o zariadenia na prikrmovanie zvery, aby sme vyčistili chodníky," povedal Lebocký.

Rád loví všetko. Najkrajšie zážitky však má z vábenia a lovu srncov. "Pre mňa je absolútne najkrajšia poľovačka na vábničku na srnca v teplých letných mesiacoch. Keď sa srnce dajú svojím spôsobom oklamať hlasom ich vytúženej srny. Je to veľmi pekné preto, že poľujete počas slnečných dní a pokiaľ to ovládate, viete navábiť viac jedincov a posúdiť ich. Viackrát sa mi stalo, že som po nich ani nestrieľal, ale tie zážitky sú krásne," opísal.

Pre Simona je poľovníctvo absolútne prirodzená súčasť života. "Čo čakať od sedliaka? Vyrastal som na dedine, starý otec bol poľovník, otec aj brat sú poľovníci a som ním aj ja. V podstate poľuje celá rodina. Dostal som sa k tomu v detstve a tento koníček mi zostal dodnes," priblížil Simon.

Najradšej poľuje na divú zver, obzvlášť na diviaky. Priznáva však, že je len chlap a pre mužov je celkom prirodzené loviť predovšetkým ušľachtilú zver. "Áno, chlapi radi lovia ženy," podotkol s úsmevom.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Takto vyzerá absolútny chaos! Vedeli by ste sa zorientovať?
<< predchádzajúci článok
Košický literárny maratón priblíži odkaz Ľ. Štúra a jeho generácie

Poslanci a poľovníctvo: Lebocký rád vábi a loví srncov, Simon diviaky - diskusné fórum čitateľov