Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2006

Posledná rozlúčka vo štvrtok, príde aj Václav HavelOficiálna rozlúčka s Jánom Langošom, ktorý tragicky zahynul minulý týždeň pri dopravnej nehode, bude vo štvrtok o 13:00 v Primaciálnom paláci v Bratislave. Agentúre SITA to potvrdil tlačový ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Oficiálna rozlúčka s Jánom Langošom, ktorý tragicky zahynul minulý týždeň pri dopravnej nehode, bude vo štvrtok o 13:00 v Primaciálnom paláci v Bratislave. Agentúre SITA to potvrdil tlačový tajomník Ústavu pamäti národa Michal Dzurjanin. Na rozlúčke sa zúčastnia viacerí slovenskí a zahraniční predstavitelia. Z Českej republiky príde aj exprezident Václav Havel, potvrdil jeho tajomník Jakub Hladík. S Jánom Langošom sa prídu rozlúčiť aj knieža Karol Schwarzenberg, český minister vnútra František Bublan ako aj zástupcovia partnerských inštitúcií z Nemecka, Poľska a Česka. Verejnosť sa bude môcť s Langošom rozlúčiť od 8:30 do 11:00. Pochovaný bude v úzkom kruhu rodiny a priateľov.

Ján Langoš zahynul minulý týždeň vo štvrtok pri dopravnej nehode medzi obcami Turňa nad Bodvou a Drienovcom v okrese Košice-okolie. Do jeho Škody Octavia narazil pri vychádzaní na hlavnú cestu vodič multikaru, ktorého obvinil vyšetrovateľ z usmrtenia.

Ján Langoš patrí k najvýznamnejším postavám demokratizácie v druhej polovici 20. storočia na Slovensku. Po vysokoškolských štúdiách do roku 1989 pracoval v Ústave technickej kybernetiky Slovenskej akadémie vied v Bratislave ako experimentálny fyzik. Podieľal sa na vydávaní časopisov Kontakt, Altamira a spolu s Jánom Čarnogurským vydával politický mesačník Bratislavské listy.

V roku 1990 bol podpredsedom Snemovne ľudu Federálneho zhromaždenia ČSFR a v rokoch 1990-92 ministrom vnútra ČSFR. V rokoch 1994-2002 bol poslanec NR SR. Predsedom Demokratickej strany bol v rokoch 1995-2000. Od mája 2003 bol predsedom Správnej rady Ústavu pamäti národa.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident SR chce nový parlament zvolať na 12. júla
<< predchádzajúci článok
Zahraničné obchodné komory chcú pokračovanie v reformách