02. mája 2006

Posledný prípravný zápas pred MS Slovensko - Ukrajina 4:2

Vo svojom poslednom prípravnom stretnutí pred odchodom na majstrovstvá sveta v Lotyšsku zvíťazili slovenskí hokejisti v Nitre nad Ukrajinou 4:2 (0:1, 2:1, 2:0), keď o svojom víťazstev rozhodli v záverečnej ...

NITRA 2. mája (WN/SITA) - Vo svojom poslednom prípravnom stretnutí pred odchodom na majstrovstvá sveta v Lotyšsku zvíťazili slovenskí hokejisti v Nitre nad Ukrajinou 4:2 (0:1, 2:1, 2:0), keď o svojom víťazstev rozhodli v záverečnej časti hry. Dva góly výberu Františka Hossu strelil kapitán Rastislav Pavlikovský, ďalšie pridali Andrej Kollár a Gabriel Špilár. Slováci tak ani v deviatom vzájomnom dueli s Ukrajincami neprehrali a vzájomnú bilanciu si vylepšili na 8 víťazstiev - 1 remíza.

Slovensko - Ukrajina 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Góly: 23. Kollár (M. Kováčik, Špilár), 29. Rastislav Pavlikovský (Štrbák, Milo), 44. Rastislav Pavlikovský (Vaic, A. Nedorost), 48. Špilár (M. Kováčik) - 8. Diačenko (Šafarenko), 34. Zavalňuk (Saľnikov), Vylúčení: 13:18 na 2 min, navyše: Varlamov (Ukr.) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Valach, Mášik, 4000 divákov

zostavy:

Slovensko: Lašák - Podhradský, Milo, Vydarený, Štrbák, Graňák, S. Hudec, Stehlík - Vaic, Rastislav Pavlikovský, A. Nedorost - Čiernik, Kapuš, Zálešák - Jarolín, Kollár, M. Kováčik - Špilár, Podkonický, M. Hudec

Ukrajina: Simčuk - Bobrovnikov, Zavalňuk, Isajenko, Sriubko, Polonyckyj, Gunko - Saľnikov, Šachrajčuk, Litvinenko - Diačenko, Šafarenko, Materuchin - Semiončenko, Gnidenko, Varlamov - Procenko, Oleckij, Donika

Slováci hrali v generálke pred majstrovstvami sveta proti Ukrajine bez hráčov zo zámoria a začali náporom. Už v 3. min zasahoval Simčuk po spolupráci Jarolína s Kollárom, o minútu strieľal nebezpečne Podhradský. Tlak domácich pokračoval aj pri vylúčení Šachrajčuka, ale šance Štrbáka a Čiernika sa gólom neskončili. Čo nevyužili Slováci, podarilo sa v prvej presilovke Ukrajincom. V 7. min pri vylúčení Podkonického sa hostia ujali vedenia Diačenkom - 0:1. Hostia mohli vzápätí zvýšiť na 2:0, ale Materuchin po vyšachovaní obrany v dobrej pozícii Lašáka neprekonal. V ďalšom priebehu I. tretiny sa hralo bez väčších šancí, pričom Hossovi zverenci nevyužili ani polminútovú presilovku piatich proti trom. Aj druhú časť hry začali Slováci ofenzívne, v 32. min nebezpečne vystrelil Kapuš. O minútu už domáci vyrovnali. Presilovkovú "nitriansku" spoluprácu Kováčika s Kollárom využil druhý menovaný strelou prakticky do prázdnej bránky - 1:1. Od 27. min mali slovenskí hokejisti opäť výhodu dvojnásobnej presilovky. Viaceré šance nevyužili, po návrate prvého vylúčeného Ukrajinca však naklonil misky váh na domácu stranu Rastislav Pavlikovský, keď jeho strelu ešte "nechtiac" korčuľou tečoval do siete obranca Milo - 2:1. V 31. min vyrobili veľký závar pred Lašákom Procenko a Oleckij, ale z gólu sa ešte netešili. Vyrovnávajúci zásah prišiel až o 3 minúty, keď slovenského gólmana prekonal tvrdou strelou od modrej čiary ukrajinský kapitán Zavalňuk - 2:2. Vedenie na slovenskú stranu strhol opäť kapitán Pavlikovský, ktorého v 44. min prihrávkou výborne našiel Vaic - 3:2. O štyri minúty neskôr zvýšil Špilár už na 4:2, keď sa najlepšie zorientoval v spletitej situácii pred hosťujúcim brankárom. V záverečnej desaťminútovke ešte pribudlo na oboch stranách zopár vylúčení, ale skôre sa už nemenilo. Skvelé nitrianske publikum vyprevadilo v závere slovenský tím na stredajšiu cestu do Lotyšska skandovaným potleskom.