Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2012

Posledný veľký boss vo Venezuele skončil, chytili hoPočas protidrogovej operácie vo Venezuele zadržali údajne posledného kolumbijského drogového bossa Daniela "El Loca" Barreru. V stredu to oznámil kolumbijský prezident Juan Manuel Santos. ...Zdieľať
puta BOGOTA 19. septembra (WEBNOVINY) - Počas protidrogovej operácie vo Venezuele zadržali údajne posledného kolumbijského drogového bossa Daniela "El Loca" Barreru. V stredu to oznámil kolumbijský prezident Juan Manuel Santos.


Operácia sa podľa neho uskutočnila v spolupráci s americkou CIA a britskou tajnou službou MI6. Barreru, ktorý mal kontakty s povstalcami z Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC), zatkli vo venezuelskom meste San Cristobal.

Odhaduje sa, že do Spojených štátov a Európy prepašoval skoro tisíc ton kokaínu. "Padol posledný z veľkých bossov," vyhlásil prezident Santos, podľa ktorého ide o jedno z najdôležitejších zatknutí poslednej doby. Venezuelskej vláde v tejto súvislosti poďakoval za pomoc.

Kolumbijské drogové kartely a gangy dominovali obchodu s drogami v USA v 80. a 90. rokoch. Miestnej vláde v spolupráci s USA sa podarilo mnohé gangy rozbiť a obmedziť nelegálny obchod s narkotikami. Kolumbia však naďalej zostáva najväčším svetovým producentom kokaínu, Peru nasleduje hneď za ňou.

Ľavicoví povstalci FARC vznikli v roku 1964 a kontrolujú rozsiahle časti krajiny. Kolumbia, Spojené štáty i Európska únia ich považujú za teroristickú skupinu a drogový kartel.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri Trebišove horel obrovský senník, hasil aj nakladač
<< predchádzajúci článok
Rektor UPJŠ a riaditeľ Univerzitnej nemocnice sa dohodli