Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. mája 2006

Požiar v nábytkárskej firme v Spišskej N. Vsi stále neuhasenýSPIŠSKÁ NOVÁ VES 19. mája (WN/SITA) – Požiar v nábytkárskej firme v areáli spoločnosti Nový domov v Spišskej Novej Vsi hasiči stále nezlikvidovali. „V noci o 2:30 sme dohasili požiar v hlavnej budove. O 4:30 sme ...Zdieľať

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 19. mája (WN/SITA) – Požiar v nábytkárskej firme v areáli spoločnosti Nový domov v Spišskej Novej Vsi hasiči stále nezlikvidovali. „V noci o 2:30 sme dohasili požiar v hlavnej budove. O 4:30 sme dohasili aj sklad s valbovou strechou a teraz sa sústreďujeme na bočné priestory. Ešte stále máme asi päť alebo šesť menších požiarov,“ informoval agentúru SITA riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Spišskej Novej Vsi Vladimír Buc. Už hodinu pomáha hasičom pri ochladzovaní konštrukcií dážď. Na úplné zlikvidovanie požiaru však musia hasiči rozoberať strechy a konštrukcie jednotlivých objektov. „Skôr ako o 16:00 dnes určite neskončíme,“ doplnil Buc. V noci požiar hasilo vyše 20 vozidiel a takmer 50 hasičov z viacerých okresov Košického a Prešovského kraja. Hasenie sa zaobišlo bez zranení. Jeden hasič však musel byť prijatý do nemocnice po tom, čo sa nadýchal splodín. „Mal problémy s dýchaním a žalúdkom, ale už je to v poriadku,“ uviedol Buc.

Požiar vznikol vo štvrtok približne o 15:45 v nevyužívanej štvorposchodovej budove, odkiaľ sa oheň rozšíril aj na ďalšie objekty. Podľa Buca je to najväčší požiar za posledné roky v Spišskej Novej Vsi. Škody spôsobené požiarom sa už teraz odhadujú na 15 až 20 mil. korún. Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Víťazstvo v čiernohorskom referende očakávajú oba tábory
<< predchádzajúci článok
Vojna v Iraku bola podľa Prodiho závažnou chybou

Požiar v nábytkárskej firme v Spišskej N. Vsi stále neuhasený - diskusné fórum čitateľov