Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. decembra 2005

Pozor na podvodníkov s akciami

Zdieľať
Úrad pre finančný trh (ÚFT) upozorňuje občanov, že získal informácie o distribúcii letákov do poštových schránok s ponukami na odkúpenie ich akcií z prvej vlny kupónovej privatizácie, v niektorých prípadoch však za oveľa nižšie ceny, ako sú pri uzatváraní obchodov na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB). „V letákoch sú uvedené aj konkrétne cenné papiere a ceny, za ktoré sa tieto cenné papiere vykupujú,“ uviedol hovorca ÚFT Milan Kačmár. Upozornil pritom napríklad na zaevidované ponuky na odkúpenie akcií Tatra banky s navrhovanou kúpnou cenou

1 500 Sk za kus, pričom cena za jednu akciu banky v súčasnosti prekračuje 500-tisíc Sk. „Informácie o aktuálnej cene týchto cenných papierov, v obchodoch s jednotlivými cennými papiermi na BCPB, prípadne o možnostiach predať cenný papier, sú verejnosti k dispozícii predovšetkým v celoštátne distribuovanej periodickej tlači, ktorá uverejňuje burzové správy,“ povedal Kačmár. Občania sa rovnako môžu informovať priamo u obchodníkov s cennými papiermi s platným povolením, nad ktorými vykonáva ÚFT dohľad. „Tí sú povinní realizovať prípadný následný obchodný pokyn v súlade s odbornou starostlivosťou, okrem iného teda aj za najvýhodnejšiu cenu pre klienta,“ dodal hovorca ÚFT.
Aktuálny zoznam obchodníkov s cennými papiermi možno nájsť na internetovej stránke ÚFT alebo vo Vestníku ÚFT. Ako dodal Kačmár, informovať sa možno aj telefonicky na Asociácii obchodníkov s cennými papiermi alebo na internetovej stránke asociácie.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Problémy miest
<< predchádzajúci článok
Videl cyklotrón

Pozor na podvodníkov s akciami - diskusné fórum čitateľov